Geleneksel Sünnet Şöleni’nin 12.’si düzenlendi

Kapaklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Sünnet Şöleni’nin bu yıl 12.’si düzenlendi.

Geleneksel Sünnet Şöleni’nin 12.’si düzenlendi
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Sünnet Şöleni’nin bu yıl 12.’si düzenlendi. Şölende konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçenin hak ettiği devlet yatırımını alamadığını savunarak “Nüfusu 100 bini geçen Kapaklımıza yakışan modern bir devlet hastanesi istiyoruz, adliye, vergi dairesi, üniversite gibi ilçelerin olmazsa olmazları olan kurumların acil bir şekilde ilçemizde faaliyete geçmesini istiyoruz” dedi.

Haziran ayında sünnet ettirilen 250 çocuk için düzenlenen şölene ilgi yoğun oldu.

MEVLİD-İ ŞERİF İLE BAŞLADI

Şölen önceki gün saat 17.30’da Recep Güven Parkı’nda sünnet olan çocuklar için okutulan Mevlid-i Şerif ile başladı. Sünnet çocukları için saat 18.30’da da konvoy düzenlendi. Konvoyun ardından etkinlikler Eski Belediye Meydanında devam ederken, burada da sünnet çocuklarına kınaları yakıldı. Şölende konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri sünnet şöleninde bu yıl 250 çocuğu sünnet ettirdiklerini belirterek “Amacımız çocuklarımızı mutlu bir şekilde yarınlara taşımak, onların mutlu olduğu bir Kapaklı yaratmak ve ülkemizin, milletimizin yarınlarına sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Hepinizin bildiği ülkemiz zor günlerden geçiyor fakat amacımız burada eğlenmekten öte yavrularımızın ömürlerinde 1 defa olan sünnet düğünlerini yaparak onları mutlu etmek heyecanlarına ortak olmak ve bu özel günlerinde onları yalnız bırakmamaktır” dedi.
banner287

“TÜRKİYE’Yİ BÖLEMEYECEKSİNİZ”

15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütüne mensup bir grup teröristin demokrasimizi hedef alarak darbe girişiminde bulunduğunu, ancak milletin ve ordunun içerisindeki Atatürkçü subayların kararlı duruşu sayesinde hedeflerine ulaşamadıklarını ifade eden Mandalı “Bu alçak girişimin yanı sıra yine neredeyse son günlerde her gün artan terör eylemleriyle askerimiz, polisimiz ve vatandaşlarımız hedef alınmaktadır. Yüce Türk Milleti, birlik ve beraberliğimize kast eden bu alçak gruplara en güzel cevabı yine meydanlarda sergilediği dik duruşuyla göstermiştir. Bu birlik ve beraberlik ruhu milletimizde olduğu sürece bu alçaklar asla ve asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum; Türkiye'yi bölemeyeceksiniz,  devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız, tarihi şanla, şerefle dolu Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği inkılaplarının izinden ayrılmayacak ve ülkemizi daima yaşatacaktır” dedi.

“HAK ETTİĞİ DEVLET YATIRIMLARINI ALAMADI”

Gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortaklaşa yürüttükleri çalışmalarla, gerekse Belediyenin bizzat gerçekleştirdiği projelerle, Kapaklı’yı örnek bir ilçe konumuna getirmek için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Mandalı “Ancak ilçe olan Kapaklımız maalesef aradan 2 buçuk yıl geçmesine rağmen henüz hak ettiği devlet yatırımlarını alamadı. Nüfusu 100 bini geçen Kapaklımıza yakışan modern bir devlet hastanesi istiyoruz, adliye, vergi dairesi, üniversite gibi ilçelerin olmazsa olmazları olan kurumların acil bir şekilde ilçemizde faaliyete geçmesini istiyoruz. Kaybedecek zamanımız yok çünkü; Kapaklımız, 81 vilayetten insanı bünyesinde barındıran, 100 bini aşan nüfusu ile Türkiye'de birçok ilçeden daha kalabalık bir kent haline gelmiştir” dedi. Mandalı konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’nın memleket isterim şiiri ile tamamladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306