Gönüllerince eğlendiler

Kapaklı’da Kars Arpaçay Bozyiğit Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kaz Gecesi’nin 10’uncusu Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda yapıldı.

Gönüllerince eğlendiler
banner301
Çerkezköy Bakış - Kaz Gecesi’ne; Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve davetliler katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecenin açılış konuşmasını Dernek Başkanı Barış Sümbül yaptı. Sümbül; “İnşallah bundan sonraki süreçte kermes, piknik ve iftar gibi etkinliklerde de sizlerle bir araya geleceğiz. Biz tabela değil, hizmet derneğiyiz. Yaptığımız etkinliklerle birçok kişiye yardımlarda bulunduk.” dedi.
Dernekçiliğin zor bir iş olduğunu belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise, “Dernekler kolay kurulmuyor. En başta üyelerinin derneğine sahip çıkması aidatlarını düzenli bir şekilde ödemesi gerekiyor. Derneğinize sahip çıkın” dedi.
banner287
KAZ TİRİDİ İKRAM EDİLDİ
Yöresel sanatçılardan Selma Gökdemir ise türküleri ile geceye renk kattı. Davetliler ise dans edip halay çekerek gönüllerince eğlendi. Katılımcılara kaz tiridi ikram edilirken, gecede derneğe olan desteklerinden dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya Kars Balı ve Kars Kaşarı hediye edildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459