Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

Gündem maddeleri komisyonlara havale edildi
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi. Komisyonlara havale edilen konular Cuma günü saat 11.00’da yapılacak olan ikinci oturumda görüşülerek karara bağlanacak.

DİLEKÇELER GÜNDEME ALINDI

Toplantı öncesi konuşan Başkan Mandalı, 15 Temmuz sürecine değinerek, 15 Temmuz’un resmi bir gün olarak kutlanacağını söyledi. Meclis üyelerinden Bülent Eres ve Bahriyar Büyükbüce’nin katılmadığı toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce dilekçe ve önergelerin meclis gündemine alınması görüşüldü. Zabıta Müdürlüğü’nün Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi No 2/B’nin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin dilekçesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Mahallesi 155 ada 4 parselin vasfının konut+ticaret alanı olarak değiştirilmesine ilişkin dilekçesi oybirliği ile gündeme alındı.

“BÜYÜKŞEHİR GÖNDERECEK”

AK Partili meclis üyelerinin sunduğu önergeler de görüşüldü. Önergede 14 mahallede vatandaşların konteynır konusunda mağduriyet yaşadığı belirtildi. Önerge ile ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Büyükşehir Belediyesi ilçemize çöp konteynırı göndereceğini söyledi. İhale yapılacağını, yılbaşına kadar konteynır gönderileceğini ifade ettiler. Eğer büyükşehir belediyesi göndermezse biz ilçe belediye olarak kendi bütçemizden karşılayacağız” dedi.

banner287
ÖNERGELER GÖRÜŞÜLDÜ

AK Partili meclis üyelerinin, Kazak Gölü Piknik Alanında lavabo ve mescit ihtiyacının giderilmesi, eski belediye meydanının isminin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi ve Atatürk Büstünün olduğu alana da Atatürk Meydanı isminin verilmesine ilişkin sunduğu önergeler oybirliği ile gündeme alındı.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Dilekçe ve önergelerin gündeme alınmasının ardından meclis gündeminin görüşülmesine geçildi. 2017 Mali Yılı Performans Programı Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, 2017 Mali Yılı Gelir Gider Bütçesi de görüşülmek üzere oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 2017 Mali Yılı Gelir Tarifesi de tarife komisyonuna havale edildi. Meclis toplantısının bir sonraki gündem maddesinde de 2017 Mali yılında görev yapacak zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücretinin belirlenmesi konusu görüşülürken, ilgili gündem maddesi oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Zabıta Müdürlüğü’nün Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi No 2/B’nin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısı ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Mahallesi 155 ada 4 parselin vasfının konut+ticaret alanı olarak değiştirilmesine ilişkin yazısı İmar Komisyonuna havale edildi.

MECLİS CUMA GÜNÜ YENİDEN TOPLANACAK

Kazak Gölü Piknik Alanında lavabo ve mescit ihtiyacının giderilme talebine ilişkin gündem maddesi ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi ve Atatürk Büstünün olduğu alana da Atatürk Meydanı isminin verilmesine ilişkin gündem maddesi de meclis üyeleri tarafından oybirliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. Komisyonlara havale edilen konular Cuma günü saat 11.00’da yapılacak olan ikinci oturumda görüşülerek karara bağlanacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459