Hırsızlar, polisin ayağına kendi geldi

İstanbul’dan Kapaklı’ya gelerek Yıldız Mühendislik isimli işyerinden 8 tane kombi çalan 4 kişilik hırsızlık şebekesi, yeniden İstanbul’a döndü. Hırsızların İstanbul’daki ikametini tespit eden Çerkezköy Polisi, İstanbul’daki adreslere operasyon hazırlığı yaparken, hırsızların yeniden Kapaklı’ya geldiği belirlendi. Polis, İstanbul’da yakalamayı planladığı 4 hırsızlık zanlısını Kapaklı’da suçüstü yakaladı. Zanlılardan ikisi tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi.

Hırsızlar, polisin ayağına kendi geldi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı’dan 8 tane kombi çalarak İstanbul’a dönen kombi fareleri, hırsızlık için ikinci kez Kapaklı’ya gelince, polisten tokat yedi.
8 KOMBİ ÇALDILAR
Hırsızları polisin ayağına getiren olay şöyle gelişti: İstanbul’da ikamet eden A.U., E.E., Ü.K. ve H.S. isimli şahıslar, geçtiğimiz hafta Kapaklı’ya hırsızlık için geldi. Hırsızlar, gözlerine kestirdikleri Yıldız Mühendislik isimli işyerini, yanlarında getirdikleri tornavida ve çekiç yardımıyla açarak içeri girdi. Buradan 8 adet kombi çalarak, kayıplara karışan 4 zanlının İstanbul’a gittiği belirlendi. Olayı soruşturan Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, 4 zanlının da İstanbul’daki adreslerini belirledi.  
İKİNCİ KEZ GELMEK İSTEDİLER
banner287
İstanbul Emniyetiyle birlikte ortak bir çalışma yürüten Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, İstanbul’a operasyon hazırlığı yaparken, şahısların 34 BV 2460 plakalı araçla yeniden Çerkezköy’e geldiklerini tespit etti. Yeni bir hırsızlık olayı için Çerkezköy’e gelen kombi fareleri vakit kaybetmeden Kapaklı’ya geçtiler. Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler 8 kombi çalarak İstanbul’a kaçan ve yeniden hırsızlık için Kapaklı’yı tercih eden 4 kombi faresini bir başka işyerini soymak isterken suçüstü yakaladı.
KOMBİ FARELERİNDEN İKİSİ TUTUKLANDI
Yakalanan hırsızlık zanlıları Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler. Burada ifadeleri alınan zanlılardan A.U., ve E.E. nöbetçi mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Cezaevine gönderilirken, Ü.K., ve H.S. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer yandan, zanlıların daha önce çaldıkları 8 kombiyi kısa sürede elden çıkardıkları öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
YILDIZLI MÜHENDİSLİK
YILDIZLI MÜHENDİSLİK - 6 yıl Önce

ne güzel adamlar çalip tekrar soyguna geli̇yor bunlari poli̇s suç üstü yapamiyormu

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493