İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu başladı

Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği (SATİVES) ile Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu düzenlendi. 54 Kursiyerin katıldığı kursta ilk ders verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu başladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği (SATİVES) ile Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu düzenlendi. SATİVES Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz, dernek olarak her anlamda topluma katkı sağlamak istediklerini belirterek “Yakın zamanda inşaatlara belgesiz işçiler giremeyecek. 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile Mesleki Yeterlilik belgesi olmayan işçiler inşaatlara giremeyecekler. Belgesiz işçi çalıştıran ve belgesiz çalışanlar için maddi ceza yaptırımları olacak” dedi.

İLK DERS VERİLDİ

banner287
Cumhuriyet İlkokulu’nda 2 sınıfta düzenlenen kursa 54 kursiyer katılıyor. Kursta, ilk dersleri SATİVES Yönetim Kurulu Üyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Karaca ile Mimar Birol Turhan verdi. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere Mesleki yeterlilik belgesi verileceği belirtildi.

BELGESİ OLMAYAN İŞÇİLER GİREMEYECEK

Zaman zaman derslere katılan SATİVES Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz da kursla ilgili açıklama yaptı. Dernek olarak her anlamda topluma katkı sağlamak istediklerini belirten Erol Buz, “Yakın zamanda inşaatlara belgesiz işçiler giremeyecek. 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile Mesleki Yeterlilik belgesi olmayan işçiler inşaatlara giremeyecekler. Belgesiz işçi çalıştıran ve belgesiz çalışanlar için maddi ceza yaptırımları olacak” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306