İstiklal Caddesi’nde kanal çalışması

Kapaklı Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi’nde kanal çalışmaları sürüyor. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak çalışmalar çerçevesinde derenin üzerinin kutu menfezle kapatılacağını belirterek çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanların oldukça güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi.

İstiklal Caddesi’nde kanal çalışması
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı İstiklal Caddesi’nde kanal yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
“ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’’
Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan derenin üzeri kapatılıyor. Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak "Burada bulunan deremizin üzeri 6 metre genişliğinde 2 metre yüksekliğinde yapılacak kutu menfezle kapatılacak.’’ Dedi.
DÖRT SOKAK TRAFİĞE AÇILDI
Belediye ekiplerinin Yarımay Sokak’ta bulunan derenin üzerini kapattıklarını ifade eden Çakmak şunları söyledi: ‘’kalıp çakılan 25 metrelik bölüme beton döküldü. Son 25 metrelik kısım kaldı. Yapılan kanal ile Yarımay Sokak'tan İlkyaz, İlim ve İnci Sokak'a rahatlıkla ulaşım sağlanabilinir oldu. Kalan son 25 metrelik kısmını da tamamlayıp diğer taraftaki derenin üzerini kapatmaya başlayacağız. Bölgedeki hızlı yapılaşmadan dolayı oluşabilecek sel ve su taşkınlarına karşın önlem olarak böyle bir su gideri yapımına gittik. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu alanlar daha güzel bir çehreye kavuşacak."
banner287
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493