Jandarmadan huzur operasyonu

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ve Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Karaağaç Mahallesi’nde ‘Huzur Operasyonu’ yaptı.

Jandarmadan huzur operasyonu
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ve Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Karaağaç Mahallesi’nde ‘Huzur Operasyonu’ yaptı. Yaklaşık 100 Jandarma Personeli ve asker ile kahvehaneleri, yolları ve vatandaşları denetleyen Jandarma, bölgelerindeki huzuru sağlamak adına bu tür uygulamalara sıklıkla devam edileceğini açıkladı.

MAHALLE’NİN GİRİŞ ÇIKIŞLARI TUTULDU

Karaağaç Mahallesi’nde yapılan geniş çaplı uygulamada Mahalle’nin giriş çıkışlarında araçlar üzerinde denetleme yaptı. Saat 21.00’da başlayan uygulama saat 00.00’da sona ererken bu saatler içinde toplam 120 araç üzerinde uygulama yapıldı. Jandarma 2 ehliyetsiz sürücü yakalarken toplamda 15 bin TL idari para cezası kesti.

ÜST ARAMALARI YAPILDI

Jandarma ekipleri toplam 15 kahvehaneye de girerek şahıslar üzerinde GBT uygulaması yaptı. Yapılan toplam 650 GBT sorgusunda 2 asker kaçağı tespit eden Jandarma ekipleri şahıslar üzerinde işlem yaptı.

banner287


EYVAN UYUŞTURUCU ARADI

İl Jandarma Komutanlığı’nın Narkotik köpeği ‘Eyvan’ da hem durdurulan araçlarda hem de mahalle içinde uyuşturucu madde aradı. Mahalle sakinlerinin de ilgi odağı olan Belçika Malino cinsli köpek çöp konteynerlerinde de uyuşturucu aradı.

KUMAR OYNATILAN MEKANA İŞLEM YAPILDI

Uygulama esnasında üst aramalarında en ince detaya kadar kontrol yapan Jandarma, kumar oynatıldığı ihbar edilen bir kıraathaneye de baskın yaptı. Yapılan baskında suçüstü kumar oynatan şahısları da yakalayan Jandarma ekipleri, kıraathane ve şahıslar hakkında işlem yaptı. Ayrıca kahvehanelere yapılan denetlemede de kapalı mekanda tütün kullandıran işletmelere de kabahatler kanununa göre işlem yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Özdemir
Sinan Özdemir - 1 yıl Önce

Elinize sağlık keşke hergün yapsanız bu işlemleri

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306