Kapaklı Atatürk’ü andı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 78. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Kapaklı Atatürk’ü andı
banner301
Çerkezköy Bakış - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde Kapaklı’da anıldı. Saat 09.00 da Kapaklı Belediyesi önündeki Atatürk Meydanı’nda çelenk sunumu ile başlayan anma töreni 09.30’da Kapaklı Anadolu Lisesi Şehit Halil İbrahim Yıldırım Konferans Salonu’ndaki anma etkinlikleri ile devam etti.

TÖREN DÜZENLENDİ

Kapaklı Belediyesi Atatürk Heykeli Meydanı’ndaki anma törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı ve Kapaklı Kaymakam Vekili Ahmet Büyükçelik, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nevzat Çuvalcıoğlu, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin , MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker ,Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenklerin protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan anma töreni 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile devam etti. Saat 09.05’de verilen komut ile sirenin çalmasıyla törendekiler 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.  Kapaklı Belediyesi Atatürk Heykeli Meydanı’ndaki anma töreninin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliklerine Kapaklı Anadolu Lisesi’nde devam edildi. Kapaklı Anadolu Lisesi Şehit Halil İbrahim Yıldırım Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam edilen anma töreni günün anlam ve önemini belirten konuşma, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Atatürk Neredesin?  adlı oratoryo gösterimi ile son buldu.banner287
ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Kapaklı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Zekiye Koru tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. “Atatürk ve Vatan Sevgisi” konulu anaokulları arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel tarafından ödülleri takdim edildi. Yarışmada Kapaklı Belediyesi Anaokulu’ndan Su Almira Sağan 3., Kapaklı Belediyesi Anaokulu’ndan Rana Ulu 2., Karanfil Anaokulu öğrencisi Berrin Döğenci ise 1. oldu. “Atatürk ve Vatan Sevgisi” konulu ilkokullar arası resim yarışmasında Yanıkağıl İlkokulundan Sena Akoğlu 3., Mehmet Elfide Erdegül İlkokulunda Ecrin Tuana Aydın 2.,Kapaklı Cumhuriyet İlkokulundan Medine Çakar ise 1. oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kapaklı İlçe Eğitim Müdürü Vekili Nevzat Çuvalcıoğlu tarafından verildi. “Bir Şiir Yaz Adı Mustafa Kemal Olsun” konulu ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından verildi. Yarışmada Yanıkağıl Ortaokulundan Kardelen Yelmen 3., Kapaklı Anadolu İmamhatip Ortaokulundan Zeynep Kiremitçi 2., Yıldızkent Ortaokulundan Merve Gürcan 1. oldu. “Atatürk’ü Anlamak” konulu liselerarası kompozisyon yarışmasında Kapaklı Anadolu İmamhatip Lisesinden Esra Yeşil 3., Kapaklı Çok Programlı Anadolu Lisesinden Aleyna Mutluer 2., Kapaklı Anadolu Lisesinden Sena Yıldız ise 1. oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Vekili Ahmet Büyükçelik tarafından verildi.

ORATORYO İLE SON BULDU

Kapaklı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen Atatürk Nerdesin? Adlı oratoryo ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306