banner354

Kapaklı Belediye Meclisi toplandı
DİLEKÇELER GÜNDEME ALINDI

Adem Sekmen, Bülent Eres ve Ufuk Bayraktar’ın katılmadığı toplantıda saygı duruşunun ardından sunulan dilekçe ve önergelerin gündeme alınması konusu görüşüldü. Spor İşleri Müdürlüğü’nün Taslak Ödül Yönetmeliği’ne ilişkin dilekçesi, Fen İşleri Müdürlüğü’nün TESKİ ile belediye arasında yapılacak üst yapı protokolü için belediye başkanına yetki verilmesine ilişkin dilekçesi, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Karaağaç Mahallesi’nde 351 ada 14 nolu parselde bulunan belediye hissesinin satışına ilişkin dilekçesi ve çöpler için kurulacak olan aktarma istasyonu için büyükşehir belediyesine yer tahsis edilmesine ilişkin dilekçesi oybirliği ile gündeme alındı.

HİSSE SATIŞLARI KABUL EDİLDİ

Meclis Üyelerine ilişkin sunulan ve Karaağaç Mahallesi’nin tamamında imar planı revizyonu yapılması istenen önerge de oybirliği ile gündeme alındı. Dilekçe ve önergelerin gündeme alınmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.  Atatürk Mahallesi 1293 ada 11 nolu parsel tamamı 320,00 m² arsada bulunan 83,00 m²'lik belediye hissenin hissedarına satılması, Karaağaç Mahallesi 727 ada 35 nolu parsel tamamı 172,00 m² arsada bulunan 52,00 m²'lik belediye hissenin hissedarına satılması, Atatürk Mahallesi 1297 ada 5 nolu parsel tamamı 400,00 m² arsada bulunan 116,00 m²'lik belediye hissesinden hissesine düşen 75,15 m²’lik hissenin hissedarına satılması, İnönü Mahallesi 921 ada 19 nolu parsel tamamı 487,76 m² arsada bulunan 53,38 m²'lik belediye hissesinden hissesine düşen 33,90 m²’lik hissenin hissedarına satılması, İnönü Mahallesi 921 ada 19 nolu parsel tamamı 487,76 m² arsada bulunan 53,38 m²'lik belediye hissesinden hissesine düşen 9,74 m²’lik hissenin hissedarına satılması, İnönü Mahallesi 921 ada 19 nolu parsel tamamı 487,76 m² arsada bulunan 53,38 m²'lik belediye hissesinden hissesine düşen 9,74 m²’lik hissenin hissedarına satılması, Karaağaç Mahallesi 660 ada 8 nolu parsel tamamı 1.200,00m² arsada bulunan 29,00 m²'lik belediye hissenin hissedarına satılması ve İnönü Mahallesi 942 ada 5 nolu parsel tamamı 293,00m² arsada bulunan 110,00 m²'lik belediye hissenin hissedarına satılması konuları oybirliği ile kabul edildi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Toplantının on birinci gündem maddesinde de Zabıta Müdürlüğü tarafından sunulan 26/10/2016 tarih 1898 sayılı yazıda İsmetpaşa Mahallesi 60. Sokak No:4 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesi konusu görüşülerek oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından Spor İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 27/10/2016 tarih 221 sayılı yazıda Kick Boks Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcuların ödüllendirilmesi konusu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan dilekçeye istinaden Taslak Ödül Yönetmeliği’nin Sayıştay Başkanlığı’na sunulması konusu da Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

PROTOKOL İÇİN YETKİ VERİLDİ

Fen İşleri Müdürlüğü’nün TESKİ ile belediye arasında yapılacak üst yapı protokolü için belediye başkanına yetki verilmesine ilişkin gündem maddesinin görüşülmesi sırasında konuya ilişkin meclise bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “TESKİ patlak yerlerin tamiratını kendisi yapıyordu. Ama bundan sonra bununla ilgili ilçe belediyelere yetki verecek. 2017’den itibaren bu tamiratları Fen İşleri Müdürlüğümüz yapacak” dedi. Üst yapı protokolü için belediye başkanına yetki verilmesi konusu oybirliği ile karara bağlandı. Karaağaç Mahallesi 351 ada 14 nolu parselde bulunan 65,31 metrekarelik belediye hissesinin satışı da oybirliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki maddesinde de çöpler için kurulacak olan aktarma istasyonu için büyükşehir belediyesine yer tahsis edilmesi konusu görüşüldü.

15 YILLIĞINA BEDELSİZ TAHSİS EDİLDİ

Aktarma istasyonu için daha önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Bahçeağıl Mahallesi 1203 nolu parselde bulunan 9500 metrekarelik alanı tahsis ettiklerini anımsatan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Büyükşehir belediyemize yer verdik. Fakat büyükşehir belediyesi bu alanda yol tahsis alamadı. O nedenle o alandan vazgeçti. Büyükyoncalı tarafındaki 3039 adadaki 34700 metrerelik yeri onlara 15 yıllığına bedelsiz olarak tahsisi edeceğiz. Büyükşehir belediyesi buraya çöpler için aktarma istasyonu yapacak” dedi. Daha önceki yerin tahsisinin iptali ve yeni yerin tahsisi oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda son olarak Karaağaç Mahallesi’nde imar planı revizyonu yapılması görüşülerek İmar Komisyonu’na havale edildi. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonuna müşterek sevk edilen konular ile İmar Komisyonuna sevk edilen konuları görüşmek üzere Perşembe günü saat 16.00’da yeniden toplanacak.

Çerkezköy Bakış

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.