Kapaklı Belediyesi Edirne’ye gezi düzenliyor

Kapaklı Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Edirne gezileri dün başladı. Sabah erken saatte Edirne’deki tarihi mekanları ziyaret eden Kapaklılılar aynı günün akşamında Kapaklı’ya döndü.

Kapaklı Belediyesi Edirne’ye gezi düzenliyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi kültürel geziler kapsamında Edirne’ye gezi düzenliyor.
İŞTE GEZİLECEK YERLER
Program kapsamında ilk olarak dün başlayan ziyaretlerle birlikte, Edirne Selimiye Camii, Üç Şerefeli Cami, Muradiye, II. Bayezid Camii ve Külliyesi, Eski Camii ve Rüstem Paşa Kervansarayı gibi Edirne’nin görülmeye değer tarihi yerleri gezdiriliyor.
HAFTAYA SONA ERECEK
20 Ekim Cumartesi Günü'ne kadar devam edecek olan gezilere, her gün bir otobüsün kaldırılacak. Otobüsler saat 08.30’da Kapaklı Belediye Binası önünden Edirne'ye hareket ederek, 17.00’da Kapaklı’ya dönecek.
banner287
“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ’’
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Edirne Gezileri'nin vatandaşlara kültürel anlamda çok şeyler katacağını ifade ederek, ‘’düzenlediğiz Edirne gezileriyle vatandaşlarımıza Edirne'de bulunan tarihi ve mimari önemi büyük olan camilerimizi, kervansaraylarımızı ve bunlar gibi önem arz eden yerleri gezdireceğiz. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Edirne gezilerimize bu yılda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Medeniyetlerin buluşma noktası tabir edilen Edirne Anadolu ve Rumeli kültürleri bünyesinde bulunduruyor.  Edirne gezilerine kayıtlarımız devam ediyor. Geziye katılmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize gelerek kayıt yaptırabilirler.’’ diye konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493