Kapaklı'da Mahalle iftarları ve Ramazan eğlenceleri başlıyor

Kapaklı Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşımın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayında, “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” düzenleyecek.

Kapaklı'da Mahalle iftarları ve Ramazan eğlenceleri başlıyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Ramazan ayının önem ve anlamına uygun olarak yaşanması amacıyla ilçe genelinde çeşitli etkinlikler yapılacak. Ramazan ayı boyunca Kapaklı ilçe merkezinde Recep Güven Parkında verilecek olan iftar yemekleri  diğer mahallelerde de iftar yemekleri ve Ramazan eğlenceleri ile devam edecek.
 

İFTAR SOFRALARI KURULACAK

Mahalle iftarları ve Ramazan eğlencelerine 1 Haziran Perşembe günü Uzunhacı mahallesinde başlayacak olan Kapaklı Belediyesi , 6 Haziran’da Karlı Mahallesi , 8 Haziran  Bahçeağıl Mahallesi , 13 Haziran Yanıkağıl  Mahallesi , 15 Haziran Pınarça mahallesi , 20 Haziran Merkez Mahalleler  ve 22 Haziranda  Karaağaç mahallesi ile iftar yemeklerini sonlandıracak.
 

banner287
İFTARDAN SONRA RAMAZAN EĞLENCELERİ DÜZENLENECEK

İftar sonrası ise Ramazan gecelerinin yaşatılması amacıyla düzenlenecek olan etkinliklerde Hacivat - Karagöz , Orta oyunu , Aşuk ile Maşuk gösterileri , Palyaço oyunları , Tek tekerlekli bisiklet , Animasyon Gösterileri , yarışmalar ve sihirbaz gösterileri ile eski ramazanların tadı hep birlikte yaşanacak.
 

'' İFTAR SOFRALARIMIZ AYRIM YAPMADAN BÜTÜNLEŞMENİN SEMBOLÜDÜR''

Tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , “Birlik, beraberlik ve hoşgörü ayı olan Mübarek Ramazan ayının coşkusunu hep birlikte yaşama isteğimizi,  bu yılda  iftar yemeklerimiz ve ardından düzenleyeceğimiz Ramazan eğlencelerimiz ile devam ederek gerçekleştireceğiz. Halkımızla birlikte aynı sofrayı paylaşmak ve mahalle sakinlerimizi bir arada buluşturmaya vesile olan iftar programlarımızın kardeşliğimize ve birliğimize katkı sağladığını düşünüyorum. İftar sofralarımız ; zengin-fakir, genç-ihtiyar, kadın-erkek ayrımı yapmadan bütünleşmenin sembolüdür. Bu vesile ile bir kez daha birliğimizi, kardeşliğimizi ve hoşgörümüzü arttırmamıza vesile olması temennilerimle tüm halkımızın Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum'' dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306