Kapaklı polisi, hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı uyardı

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, broşür dağıtarak sahte para, telefon dolancılığı ve hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Kapaklı polisi, hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı uyardı
banner301
Çerkezköy Bakış - Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, broşür dağıtarak sahte para, telefon dolancılığı ve hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı. Ekipler, hayvan Pazarında da hayvan sahiplerini sahte para konusunda uyararak sahte paraların nasıl ayırt edilebileceğini anlattı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, broşür dağıtarak sahte para, telefon dolancılığı ve hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

POLİSE HABER VERİLMELİ
banner287

Hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşı uyarmak amacıyla dört ayrı broşür hazırlayan Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, banka, esnaf, site, Muhtarlık ve Kurban Pazarı ile halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda broşürleri vatandaşlara dağıttı. Emniyet yetkilileri, kendisini polis,  asker, adliye personeli, savcı, sigorta şirketi elemanı, avukat olarak tanıtanlara itibar edilmemesini isteyerek “Bu tür şüpheli telefon görüşmelerinden sonra vakit kaybedilmeden polise haber verilmeli” dedi.

HAYVAN SAHİPLERİNİ UYARDILAR

Polis ekipleri, kurban pazarında satış yapan hayvan sahiplerini sahte para konusunda uyardı. Sahte banknotları gerçeğinden ayırmanın mümkün olabileceğini ifade eden ekipler “Kabartma baskı tekniği banknotlara özgü bir özelliktir. Genellikle banknotların ön ve arka yüzeylerinde bulunan bazı kısaltmalar küpür değerini gösteren rakamlar ve motifler dokunulduğunda kabartma hissi vermektedir” dedi. “Hırsızdan Tavsiyeler” başlığı altında mizahi bir dille hazırlanan broşürde hırsızın işini kolaylaştıran nedenler sıralandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459