Kapaklı Sakatlar Derneği’ne ‘meclis’ desteği

Kapaklı Sakatlar Derneği Başkanı Ali Karaca dün gerçekleştirdiği basın toplantısında Kapaklı Belediye Meclis Üyelerini ağırlayarak, ‘meclisteki oturum ücretlerini’ derneğe bağışlama talebindeki bulundukları ve bu talebin kabul gördüğü bilgisi vererek, “Görevleri süresince derneğimize bu bağışı yapacak olan meclis üyelerimizin sayesinde bundan sonra yapacağımız aktiviteler daha da güzel olacak. AK Parti ve CHP’li üyelere teşekkürlerimi sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Kapaklı Sakatlar Derneği’ne ‘meclis’ desteği
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Sakatlar Derneği’nce önceki gün saat 09.30’da Kapaklı Belediyesi Meclis Üyelerine Organize’de faaliyet gösteren MASSA Cafe’de kahvaltı verdi. Düzenlenen kahvaltıda Dernek Başkanı Ali Karaca’nın yanı sıra Dernek Başkan Yardımcısı Ali Kör ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kural da hazır bulundu. Kahvaltılı basın toplantısına CHP’li Belediye Meclis Üyelerinden Nedim Yılancı, Ahmet Yörük, Erol Özkan katılırken, AK Partili üyelerden ise Ahmet Doğaç, Ruhi Özden, Salih Bezgin ve Kenan Efeoğlu katıldı. Ayrıca, AK Parti Kapaklı Teşkilatı Başkanı Ali Osman Orhan da açıklamada yer aldı.
“2010 YILINDA FAALİYETLERE BAŞLADIK’’
Açıklamada öncelikle söz alan Kapaklı Sakatlar Derneği Başkanı Ali Karaca, derneğin tarihi hakkında bilgi vererek, “Derneğimiz 2010 yılının mayıs ayında faaliyetlerine başladı ve 2,5 yıldır da çeşitli aktivitelerle derneğimizi yürütüyoruz. Derneğin bugünkü haline gelmesinden dolayı Kapaklı Halkı’na ve kısmen aldığımız desteklerden dolayı da Çerkezköy Halkı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ Dedi.
“500 ÜZERİNDE ENGELLİYE ULAŞTIK’’
Kapaklı’nın ilçe olması durumuna da değinen Karaca, “Kapaklı’nın ilçe olması durumunda derneğimiz buranın olmazsa olmazlarından bir kurumu olacaktır. Bunun yanı sıra dernek olarak bugüne yaptığımız çalışmalarla 500 üzerinde engelli arkadaşlarımıza ulaştık. Bu sayı da derneğimizin Kapaklı’daki faaliyetlerinin yürümesi gerektiğini bir kez daha gösterdi.’’ Değerlendirmesinde bulundu.
“MECLİS OTURUM ÜCRETLERİNİ TALEP ETTİK’’
“Meclis üyesi arkadaşlarımıza yaptığımız bir öneri hakkında bugün burada toplandık.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Karaca, “Bizler kendilerine bir öneride bulunarak ‘derneğimizi bugünlere kadar getirdik, sizler de faaliyetlerimizin yürümesi için bizlere destek verin.’ Dedik. Zaman zaman destekler de aldık. Lakin maddi değeri çok fazla olmayan, manevi değeri büyük olan belediye meclislerindeki oturum ücretlerini bizlere bağışlayarak derneğimizin çalışmalarına devam etmesine  ve daha rahat bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmek için öneride bulunduk.’’ Şeklinde konuştu.


banner287

“AK PARTİ VE CHP’Lİ ÜEYELERE TEŞEKKÜR EDİYORUM’’
Karaca açıklamada yer alan 6 meclis üyesinin kendilerine gönülden destek verdikleri değerlendirmesinde bulunarak, “Önerimizin ardından ‘bu teklifi daha önce getirseydiniz’ de dediler. Bunun yanı sıra burada bulanan AK Parti ve CHP’li meclis üyesi arkadaşlarımızın dışında Demokrat Partili meclis üyesi arkadaşlarımızı da aynı öneride bulunduk. Kendileri bizlere meclis toplantısında sonra fikirleri ileteceklerini söylediler, henüz bize konu hakkında bir bilgi gelmedi. Onlar da destek vermek isterlerse kapımız açık. Burada bulunan diğer 2 partiden arkadaşlarımız bizlere gerçek manada destek oldu. Derneğimiz yeni yerine taşındı, burada da desteklerini gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. ’’ İfadelerini kullandı.
“YÜKÜMÜZÜ AZALTTILAR’’
Karaca yapılan bağıştan memnuniyet duyduğunu şu sözlere dile getiriyor: “Görevleri  süresince derneğimize bu bağışı yapacak olan meclis üyelerimizin sayesinde bundan sonra yapacağımız aktiviteler daha da güzel olacak. Biz de bu bağışlarla en azından daha rahat hareket edeceğiz. Çünkü, bu bağışlar derneğimiz yükünü azalttı. Bugüne kadar yaptığımız tüm aktivitelere de katılarak bunları bizzat gören bu meclis üyesi arkadaşlarımız, bundan sonra da yanımızda olarak yapacağımız faaliyetleri görecekler. Ayrıca, Dünya Özürlüler Günü olan 3 Aralık’ta bir etkinlik yapacağız. İnşallah o günde güzel bir gün etkinlik olacak ve tüm Kapaklı Halkı’mızla birlikte o günü güzel bir şekilde geçireceğiz. Tekrar meclis üyelerimize teşekkür ediyor verdikleri desteklere daha da güzel çalışmalar yapacağımıza canı gönülden inanıyorum.’’
“HEPİMİZ POTANSİYEL BİR ADAYIYIZ’’
Kaaca’nın ardından söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ruhi Özden önerilen teklife sahip çıkıldığını belirterek, “Bu gerçekten çok güzel bir şey. Çünkü, hepimiz birer potansiyel engelli adayıyız. Ayrıca,  verilen bu destek sadece maddi değil çok büyük bir oranda manevi destektir, bizler derneğin her zaman yanındayız.’’ Dedi.
“HASSASSİYETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’
Destek veren belediye meclis üyelerine bir teşekkür de AK Parti Belde Başkanı Ali Osman Orhan sunarak, “Üyelere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor, diğer meclis üyelerinden aynı hassasiyeti bekliyoruz.’’ İfadesini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş...
vatandaş... - 6 yıl Önce

sayın meclis üyelerine cok tesekkür ediyoruz bu yapmıs oldugunuz bagıslar için hepinize ayrı ayrı selamlar inanın sizi yolda gördüğümde durdurup tesekkür edicem.. orda olmayan dier meclis üyelerinede örnek olsun bu davranısınız sn ali karacayada selamlarımızı iletiyoruz bizler için cok özveriyle calısıyor sağolsun....

alı karaca
alı karaca - 6 yıl Önce

vatandaş arkadaşımıza yorumundan dolayı çok teşekkür ederim.

kapaklılı
kapaklılı - 6 yıl Önce

degerli arkadaşlar derneğimizin yapmış olduğu faliyetler kesinlikle güzel benim kardeşimide askere götürdüler çok tşk ederim başkan ve yönetimine meçlis üyelerimize gelince kesinlikle takdir edilecek bir işe imza atmışlar çok teşekkür ederim hepsine sizlere tam destek bizlerden

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493