Kapaklı Sevgi Eli Yardım Eli Mağazası için gün sayıyor

Kapaklı Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için “giymiyorsanız getirin” isimli yardım kampanyası başlatıldı.

Kapaklı Sevgi Eli Yardım Eli Mağazası için gün sayıyor
banner301
Çerkezköy Bakış - İhtiyaç sahibi vatandaşlar için “Giymiyorsanız getirin” isimli yardım kampanyası başlatan Kapaklı Belediyesi, Sevgi Eli Yardım Mağazasını açmak için gün sayıyor.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK”

Belediye olarak Sevgi Eli Yardım Mağazasını açmak için gün saydıklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Kampanyası ile birlikte, vatandaşların giymedikleri giysileri Kapaklıda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak” dedi. Sevgi Eli Yardım Mağazasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara giysi yardımı yapılacağını kaydeden Mandalı “İhtiyaç sahibi vatandaşlar yaklaşan Kurban bayramı öncesinde açılması planlanan yardım mağazasından giyinecek. Bu kampanya ile birlikte , yardımseverler ve ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü kurularak, toplumsal dayanışma duygusunun gelişimine de katkıda bulunulacak” dedi.

“MİLLİ KÜLTÜRÜN VAZGEÇİLMEZ BİR ÖZELLİĞİ”
banner287

Mandalı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın milli kültürün vazgeçilmez bir özelliği olduğunu ifade ederek “Belediye olarak bu önemli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyecilik sadece bir şehrin cadde, sokak ve imar işleriyle ilgilenmek değildir. Çünkü bir şehrin çehresinin mükemmelliği kadar, o şehirde yaşayan insanların sosyal açıdan huzurlu ve mutlu olmaları da bizim sorumluluğumuzun bir parçası olmalıdır. Sosyal belediyecilik anlayışı içinde ifade ettiğimiz bu prensip doğrultusunda ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardım eli uzattık, uzatmaya devam ediyoruz. Şimdi de yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimiz için bir mağaza açıyoruz” dedi.

EVDEN DE TESLİM ALINABİLECEK

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşların yardımlarını Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddesi No:19’daki ''Sevgi Eli Yardım Mağazası''na teslim edebileceğini kaydeden Mandalı, vatandaşların araması durumunda giyim eşyalarının belediye görevlileri tarafından evlerden de teslim alınabileceğini belirtti.
Yardımda bulunulabilecek giysilerin ‘Pantolon, etek, ceket, gömlek, palto, mont, elbise, tişört, kazak, hırka, bluz, eşofman, çizme, bot, ayakkabı, çocuk kıyafetleri’ olduğunu belirten Mandalı teslimat şartları ile ilgili de şu bilgileri verdi “Giysilerin temiz, yıkanmış ve ütülenmiş olması, yırtık, sökük veya tamir ihtiyacı bulunmaması, giysilerin cinslerine göre gruplara ayrılarak ayrı ayrı poşetlenmesi veya kol ilenmesi,  poşet veya kolilerin üzerine yapıştırılacak bir liste ile teslim edilen giysinin cinsi, sayısının ve toplamının belirtilmesi gerekiyor”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459