Kapaklı yerine ‘yeni’ bir isim konulsun

Büyükşehir yasa tasarısının kabul edilmesi durumunda Karaağaç, Kapaklı ile birleşiyor. Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, Çerkezköy yerine Kapaklı ile birleşecek olmalarını daha olumlu bulduklarını belirterek birleşme durumunda Kapaklı’nın isminin aynı kalacak olmasını ise doğru bulmadıklarını söyledi. Başkan Yücel, ‘oluşturulan diğer iki yeni ilçeye yeni isim verildi’ diyerek Kapaklı için de yeni bir isim oluşturulması için itirazda bulunacaklarını belirtti.

Kapaklı yerine ‘yeni’ bir isim konulsun
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, Kapaklı ile birleşmeleri durumunda yeni ilçenin farklı bir ismi olması gerektiğini söyledi.
“SICAK BAKIYORUZ’’
Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, Karaağaç’ın Kapaklı ile birleşecek olmasına sıcak baktıklarını söyleyerek “Gönlümüzden Karaağaç olarak bağımsız bir ilçe olmak geçiyordu. Ancak yaşanan süreç ve gelinen nokta itibariyle hazırlanan kanun tasarısında Kapaklı ile birleşmemiz ön görülüyor.’’ Dedi.
“ÇERKEZKÖY YERİNE KAPAKLI İLE BİRLEŞMEYİ DAHA OLUMLU’’
Tasarıda alınan karara saygı duyduklarını ifade eden Başkan Yücel, Çerkezköy yerine Kapaklı ile birleşecek olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek “Tasarıda Kapaklı, Karaağaç ve köylerle birleşiyor. Bizler de Karaağaç Belediyesi olarak Kapaklı Belediyesi ile bütünleşiyoruz. Bu açıdan baktığımızda Çerkezköy ile birleşme yerine Kapaklı ile birleşecek olmayı daha olumlu buluyoruz “ diye konuştu.
“GENEL KANI ÇERKEZKÖY’LE BİRLEŞME ÜZERİNEYDİ’’
Karaağaç’daki genel havanın da Çerkezköy yerine Kapaklı ile birleşmek üzerinde yoğunlaştığını ifade eden Dr. Özkan Yücel şöyle devam etti: “Bağımsız bir ilçe olamamamız durumda Karaağaç’taki genel kanı Kapaklı ile birleşmenin daha avantajlı olacağı yönündeydi. Bu şekilde birleşme daha doğru olacak’
banner287
“ÖNEMLİ GETİRİLERİ OLACAK’’
Yücel, Tekirdağ’ın büyükşehir olmasının büyük bir avantaj olduğunu beraberinde bölgedeki birleşmelerin de avantaj oluşturacağını söyleyerek “Hayırlı uğurlu olsun. Yeni bir yapılanma ortaya çıkıyor. Bu yapılanma içerisinde de Karaağaç Belediyesi Kapaklı ile bütünleşiyor. Bölge açısından çok önemli getirileri olacaktır.’’ İfadelerini kullandı.   
“KAPAKLI’NIN İSMİ YENİDEN BELİRLENMELİ’’
Kapaklı ile birleşmeleri durumunda yeni ilçenin isminin farklı olması gerektiğini belirten Başkan Yücel şunları söyledi: “Büyükşehir yasa tasarısında üç yeni ilçenin kurulması ön görülüyor.  Tasarının kabul edilmesiyle Süleymanşah, Ergene ve Kapaklı yeni ilçe olacak. Ancak, Süleymanşah ile Ergene yeni bir isim olarak oluşturulurken, Kapaklı’nın ismi ise aynı kaldı. Bizler Karaağaç Belediyesi olarak yeniden bir isim belirlenmesini istiyoruz.’’
“İTİRAZDA BULUNACAĞIZ’’
Başkan Yücel, Kapaklı’nın isminin değiştirilmesi için itirazda bulunacaklarını ifade ederek “İsim üzerinde itirazımız var. Diğer ilçelere yeni isim bulunurken Kapaklı’nın ismi aynı kaldı. Komisyon görüşmelerinde itiraz edeceğiz. Bu birleşmede farkı bir isim belirlenmelidir. Halkın görüşü de sorularak, yeni bir isim bulunması, hem birleşme ve kaynaşma açısından, hem de psikolojik açıdan önem arzedecek’’ şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493