Kapaklı’da 39 işyeri mühürlendi

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından, Zabıta Müdürlüğü 2016 yılı çalışmaları değerlendirildi.

Kapaklı’da 39 işyeri mühürlendi
banner301
Mandalı, 2016 yılı içerisinde 30 idari yaptırım karar tutanağı hazırlandığını, 254 iş yerine ruhsat verilerek 39 iş yerinin mühürlendiğini ve 210 cezai işlem uygulandığını belirtti.

Çerkezköy Bakış -
Başkan Mandalı’nın talimat ve direktifleri doğrultusunda çalıştıklarını belirten Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürü Seyit Ahmet Akkuş, halkın sağlık ve huzuru için yapılan denetimlerde esnafların bilgilendirme çalışmalarına da özel önem verdiklerini belirterek, yeni bir ilçe olması nedeniyle büyükşehir kanunu çerçevesinde kurallara uygun satış ve imalata önem verdiklerini söyledi.

BAŞKAN MANDALI “ESNAF BİZİM ESNAFIMIZ ”
banner287

Başkan Mandalı ise yaptığı açıklamada, “Denetimlerde birinci önceliliğimiz halkın sağlık ve huzurunu korumak. İkinci konumuz ise işletmelerin hizmet kalitelerini yükselterek, halka daha iyi şartlarda, hijyene ve fiyat politikalarına dikkat ederek hizmet vermelerini sağlamak. Yasa ve yönetmeliklere aykırı veya eksik evrak ve şartları karşılamayan işletmelere ceza kesmek değil, onları bilgilendirerek durumlarını iyileştirmek amacını taşıyoruz.  Esnaf bizim esnafımız. Mevcut piyasa şartlarında ayakta durmakta güçlük çeken esnaflarımızı korumak ve onlara yardımcı olmak vicdani bir görevdir. ''dedi.

YETKİ VE SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEK

Kapaklı halkının ortak kullanım alanlarından en üst düzeyde yararlanmasını sağlamak, kayıt dışı ekonomik oluşumları engellemek, tüketici haklarını korumak ve her türlü seyyar oluşumunun önüne geçmek için gerekli tedbir ve önlemleri almak üzere hizmet ettiklerini belirten Başkan Mandalı, halkın sağlığı, huzuru, selameti ile ilgili yetkili mercilerin almış oldukları kararları belediye emir ve yasaklarını içeren yönetmelikleri uygulama, sonuçlarını izleme, önlem alma ve aldırma ayrıca belediye zabıtasına verilen görev, yetki ve sorumlulukları 2017 yılında da yerine getirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459