Kapaklı’da 500 kişilik iftar sofrası

Kapaklı Belediyesi’nin kurduğu 500 kişilik iftar çadırına yoğun ilgi gösteren Kapaklılar, dev çadır altında aynı anda oruçlarını açmanın mutluğunu yaşadı. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat ve Adem Sekmen de, iftarlarını çadıra gelen vatandaşlarla birlikte açtı.

banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ramazan Ayı’nın en güzel geleneklerinden biri haline gelen İftar Çadırları, kuruldukları yere ayrı bir manevi atmosfer kazandırıyor.
Kapaklı’da kurulan 500 kişilik iftar çadırında ilk gün Doğan İnşaat Sahibi Yaşar Doğan ve Vezir Emlak’ın Sahibi Abdulkadir Tanrıverdi tarafından iftar verilirken, menüsünde mercimek çorbası, köfteli bezelye, pilav ve şekerparenin yer aldığı iftara, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat ve Adem Sekmen de katıldı.
“BU YIL İKİNCİ KEZ ÇADIRDA YAPILIYOR’’
İftar programında belediye adına açıklama yapan Başkan Yardımcısı Serat,  önceden Kapaklı Beyaz Saray Düğün Salonu’nda iftar verildiğini anımsatarak, ‘’2 yıldan bu yana eski belediye binamızın arkasındaki kurulan çadırda iftar veriliyor.’’ Dedi.
“RAMAZAN-I ŞERİF ÜMMETİMİN AYIDIR’’
Mübarek Ramazan Ayı’nın önemine de değinen Serat şunları kaydetti: “Peygamber Efendimiz buyurdular ki ‘Recep Ayı Allah’ın Ayı, Şaban Ayı benim ayım, Ramazan-ı Şerif ise ümmetimin ayı.’ İslam Dünyası için bu denli önemli olan Ramazan-ı Şerif Ayı’nın tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder bu organizasyonda emeği geçen başta hayırsever vatandaşlarımıza ve işadamlarına teşekkür ederiz.’’
banner287
HAYIRSEVERLER ÜSTLENİYOR
Bu arada Kapaklı Belediyesi’nin kurduğu iftar çadırında her akşam bir başka hayırsever iftar yemeği veriyor.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493