Kapaklı’da güvenlik toplantısı yapıldı

Kapaklı’da İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı Kaymakam Mehmet Yüzer Başkanlığında yapıldı.

Kapaklı’da güvenlik toplantısı yapıldı
banner301

Merkez Kıraathanesi’nde yapılan toplantıya, İlçe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutan vekili Kd Başçavuş Tekin Oruç, İlçe Emniyet Müdür vekili Başkomiser Şakir Oda, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Kenan Kenar, İlhan Çetinkaya, İnönü Mahallesi Muhtarı Sebahattin Mandalı, Kapaklı Pazarcılar Dernek Başkanı Sedat Şen ve vatandaşlar katıldı.

“MOBESE BÜYÜK BİR EKSİKLİK”

Kapaklı’da yaşayan vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Kaymakam Yüzer, 100 bin nüfusluk bir ilçede MOBESE kameralarının olmaması büyük bir eksiklik dedi. İlçede MOBESE kameraların olması halinde suç oranlarının azalacağını kaydeden Kaymakam Yüzer, “İlçemizde MOBESE kamera sisteminin olmaması çok büyük bir eksiklik. Bazen bir kameranın yaptığı işi bin personele yaptıramazsınız. Suçluların yakalanmasının yanı sıra MOBESE sistemleri caydırıcılık açısından da çok önemli. İlçeye geldiğimde 100 bin kişilik bir ilçede MOBESE olmaması açıkçası beni çok şaşırttı” dedi.

KAZAK GÖLÜ İÇİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINSIN

banner287
Vatandaşlar, Kaymakam Yüzer’den Kazak Gölü Mesire Alanı ve İlçe genelindeki parklarda güvenlik önlerinin alınması, Trafik sorunu, kavşakların ışıklandırılması, Elektrik ve GAZDAŞ aboneliklerinin hala Çerkezköy’de yapılması, Türk Telekom’un hizmet yetersizliği, İlçede Vergi Dairesi olmaması gibi sorunların çözülmesini istedi.

“HİZMET HIZLI VE UCUZ ŞEKİLDE ULAŞMALI”

Kaymakam Yüzer ise, Kazak Gölü ve ilçe genelindeki parkların kamera sistemiyle daha güvenli hale getirebileceğini söyledi. Vergi Dairesi başta olmak üzere diğer kurumlarında Kapaklı’ya gelmesi için mücadele edeceklerini söyleyen Kaymakam Yüzer, “100 bin kişilik yeni bir ilçe birçok kurum şuanda yok. Mesela bir İlçe Spor Müdürlüğümüz yok. Bunun için girişimlerimiz oldu. Diğer kurumların gelmesi içinde çalışmaya devam edeceğiz. Devletin hizmeti vatandaşa kolay, hızlı ve ucuz bir şekilde ulaşması lazım. Bu yatırımların hepsi Kapaklı’ya gelecek bundan emin olabilirsiniz.“ diye konuştu.

“ŞARTNAME HAZIRLANIYOR”

Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise parkla ve Kazak Gölü ile ilgili vatandaşların talebine cevap verirken, “Geçtiğimiz yıl ihaleye çıkan iki parkımızda da işletmecilerle ilgili sıkıntılar yaşadık. Belediye olarak biz işletmeye başlayacağız. Kazak Gölü için ihale şartnamesi hazırlanıyor. İhale sonrası Kazak Gölü’nün işletmesi özel işletmeye geçecek. Kazak Gölü’ne girişler ücretsiz olacak. “ dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306