Kapaklı’nın 2017 bütçesi 65 milyon TL

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Olağan Toplantısının ikinci oturumu saat 11.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

Kapaklı’nın 2017 bütçesi 65 milyon TL
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Olağan Toplantısının ikinci oturumu saat 11.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. Komisyon raporlarının görüşülerek karara bağlandığı toplantıda 2017 yılı tahmini bütçesi de 65 milyon TL olarak kabul edildi.

“11 YIL BİRLİKTE GÖREV YAPTIK”

Bahtiyar Büyükbüce, Ersin Yavuz, Sami İkizler ve Ufuk Bayraktar’ın katılmadığı toplantıda komisyonlara havale edilen konularla ilgili komisyon raporları görüşüldü. Toplantı öncesi konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi’nde uzun yıllar görev yapan Belediye emekli zabıta müdürü Hilmi Gökçe hayatını kaybettiğini, Hilmi Gökçe’nin cenazesinin cumartesi günü öğle namazına müteakip Kapaklı Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Kapaklı Mezarlığı’na defnedileceğini belirtti. Hilmi Gökçe ile yaklaşık 11 yıl birlikte görev yaptıklarını belirten Mandalı “Hilmi Gökçe’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.

OYBİRLİĞİ İLE KARARA BAĞLANDI

Mandalı’nın konuşmasının ardından komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi. 1/1000 ölçekli revizyon imar planlarının onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesine ilişkin komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi. Şehitler Camii bahçesinin yetersiz kalmasından dolayı genişletme çalışması yapılması için plan değişikliği yapılması yönündeki komisyon raporu da meclis tarafından oybirliği ile kabul edilirken, 788 ada 2 nolu parselde bulunan kültür tesis alanında da plan değişikliği yapılması konusu meclis tarafından oybirliği ile karara bağlandı.

KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde Cumhuriyet Mahallesi Çağla Sokak no 16’nin içkili yerler krokisine alınmasına ilişkin komisyonun red kararı meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. Verilen önergeye istinaden şehir içinde bulunan içkili yerlerin şehir dışında tek bir yere toplanması yönündeki komisyon raporu da mecliste kabul edildi. Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi No 2/B’nin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin komisyonun çalışmalarına devam etmesi meclis tarafından karara bağlanırken, Cumhuriyet Mahallesi 155 ada 4 parselin vasfının konut+ticaret alanı olarak değiştirilmesi konusunda da komisyonun çalışmalarına devam etmesi karara bağlandı.

KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

banner287
AK Partili meclis üyelerinin, Kazak Gölü Piknik Alanında lavabo ve mescit ihtiyacının giderilmesi konusunu görüşen komisyon, çalışmaların devam etmesi yönünde karar alırken, komisyonun kararı meclis tarafından da kabul edildi. Eski belediye meydanının isminin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi ve Atatürk Büstünün olduğu alana da Atatürk Meydanı isminin verilmesine ilişkin de komisyon çalışmalarının devam etmesi ve konunun bir sonraki toplantılarda yeniden görüşülmesi karara bağlandı.

TAHMİNİ BÜTÇE 65 MİLYON TL

2017 mali yılı performans programına ilişkin komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edilirken, bir sonraki gündem maddesinde de 2017 yılı gelir gider bütçesine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. 2017 yılı gelir gider bütçesinin 65 milyon TL; 2018 yılı gelir gider bütçesinin 75 milyon TL, 2019 yılı gelir gider bütçesinin de 84 milyon TL olarak tahmin edildiği belirtildi. Komisyonun raporu meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi.

“BÖYLE BİR DEĞERLENDİRME YANLIŞ OLUR”

Belediye bütçesinin 2014’te 74 milyon TL olduğunu belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Bütçenin her yıl yüzde 10-20 oranında artması gerekirken, bütçemizi 65 milyon TL’ye düşürdük. Büyükşehir Yasası yeni ilçe olan hiçbir belediyeye yaramadı” dedi. Bunun üzerine söz alan AK Partili Meclis Üyesi Akın Yılmaz “Böyle bir değerlendirme yapmak yanlış olur. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kapaklı’ya yaptığı yatırımları da düşünürsek bütçenin azaldığını değil, arttığını görürüz. Bunu da ifade etmeniz lazım” dedi.

ÜCRET TARİFESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde de 2017 mali yılında görev yapacak zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücreti ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Zabıta memurlarına fazla mesai ücreti olarak yasa ile belirlenen üst sınırın verilmesi oybirliği ile karara bağlandı. Toplantının son gündem maddesinde de 2017 yılında uygulanacak olan ücret tarifesi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oybirliği ile karara bağlandı.

TASLAK PROJELER HAZIRLANDI

Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, çevre yolu ile ilgili konuştu. Bir süre önce Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ile birlikte çevre yolunda inceleme yaptıklarını söyleyen Mandalı “Trafiğin yoğun olduğunu valimiz de gördü. Daha sonra kaymakamımız ve karayolları yetkilileri ile de çevre yolunda incelemeler yaptık. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü taslak projeler hazırladı. Otogarın yanı ve 5 yol ağzı için dalçık projesi hazırlandı. Ayrıca 2 tane üstgeçit projesi hazırlandı. Bir de Volkan Caddesi’nde alt geçit projesi hazırlandı. BU projeleri Karayolları değerlendirirse güzel bir proje olacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459