Kapaklı’ya 135 öğretmen atandı

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı’ya öğretmen atamalarını resmi twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Kapaklı’ya 135 öğretmen atandı
banner301
Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığı’nın son öğretmen atamalarıyla birlikte Kapaklı’ya 135 öğretmen atandı. Öğretmen atamalarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz “Son öğretmen atamalarında ilçemize 135 öğretmen atanmış olup, büyük bir açığı kapatmış bulunuyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’na şükranlarımı sunarım” değerlendirmesinde bulundu.

KAYMAKAM GÜRBÜZ TWİTTER’DAN DUYURDU

Son öğretmen atamalarıyla Kapaklı’ya 135 öğretmenin atandığı bilgisini veren Kaymakam Gürbüz “Son öğretmen atamalarında ilçemize 135 öğretmen atanmış olup, büyük bir açığı kapatmış bulunuyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’na şükranlarımı sunarım” değerlendirmesinde bulundu.

“ATAMA TAKVİMİ DEVAM EDİYOR”

banner287
Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, atama takviminin sürdüğünü belirterek “Kapaklı’ya atanan öğretmenlerin çoğu aday öğretmen olarak mesleğe başladı. İlk atama dışında Kapaklımıza il dışı ve il içinden de atamayla öğretmen geldi. Eylül ayına kadar atama takvimi sürecektir. Eylül ayının ilk haftasında Kapaklı’da görev yapacak öğretmen sayısı netlik kazanacak” dedi.

GEÇTİĞİMİZ DÖNEM 622 KADROLU ÖĞRETMEN GÖREV YAPTI

2015-2016 döneminde Kapaklı’da 622 kadrolu öğretmenin görev yaptığını açıklayan Nalbant “Kadrolu öğretmenlerimiz dışında 2015-2016 döneminde 100’ün üzerinde sözleşmeli öğretmenimiz da Kapaklı’da görev yaptı. Yeni atamalarla önümüzdeki dönem için öğretmen sayımız artacaktır. Yeni atanan öğretmenler Kapaklımızdaki kurumlarımızda görevlendirilecek” diye konuştu.

“HAYIRLI OLSUN”

Kapaklı’da öğrenci sayısının her geçen dönem artış gösterdiğini kaydeden Nalbant şunları söyledi: “Geçtiğimiz dönem kurumlarımızda 17 bin 156 öğrencimiz bulunuyordu. Bu sayı önümüzdeki dönem daha da artacaktır. Yapılan atamalarla Kapaklı’da sözleşmeli öğretmen sayısı daha düşecektir. Kapaklı’ya gelen ve Kapaklı’dan ayrılan tüm öğretmen arkadaşlarımıza atamaları hayırlı olsun.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306