Karaağaç-Bahçeağıl beton yolu hizmete açıldı

Karaağaç Mahallesi ile Bahçeağıl Mahallesi’ni birbirine bağlayan yaklaşık 8 kilometrelik silindirle sıkıştırılmış beton yol, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karaağaç-Bahçeağıl beton yolu hizmete açıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Karaağaç ile Bahçeağıl Mahallesi arasında tamamlanan yaklaşık 8 kilometrelik silindirle sıkıştırılmış beton yol düzenlenen törenle ulaşıma açıldı. Açılış nedeniyle düzenlenen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yatırımın Kapaklı’ya hayırlı olması temennisinde bulunurken Kapaklı’yı Bahçeağıl Mahallesi’ne bağlayan yolun yapımını yatırım programına aldıklarını açıkladı.

TÖREN DÜZENLENDİ

Karaağaç Mahallesi İnönü Caddesi’nde dün saat 10.00’da düzenlenen açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Yılmaz Saç, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Zeki Gürcün, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ile CHP Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, firma temsilcileri ile davetliler katıldı.

GÜRCÜN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Programda saygı duruşunda bulunulması akabinde hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Zeki Gürcün yaptı. Konuşmasına silindirle sıkıştırılmış beton yol hakkında bilgi vererek başlayan Gürcün, çalışmalarında hibe beton desteğinde bulunan Betonsa ile Atılım Beton’a teşekkür etti. Silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasını köy yollarında yapmaya kadar verdikten sonra ihale sürecini başlattıkları kaydeden Gürcün “20 bin metreküp beton yol çalışması KDV dahil 2 milyon 247 bin 900 liraya ihale oldu. Bir diğer çalışmamız ise 3 milyon 339 bin liraya ihale edildi. Bu şekilde 50 km uzunluğunda silindirle sıkıştırılmış beton yol yapacağız. Bunu Büyükşehir Belediyemizin yine destekleriyle 60 kilometreye kadar çıkaracağız” dedi.

“İLK UYGULAMAMIZ”

Köylerdeki ilk silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasını Karaağaç-Bahçeağıl Mahallesi arasında uyguladıkları bilgisini veren Gürcün “Yol 7 metre genişliğinde, 7 bin 700 metre uzunluğunda bulunuyor. İkinci uygulamamızı Karaahmet Avrupa Serbest Bölgesi’nde yapacağız.” Şeklinde konuştu.

“EKİM AYINDA PINARÇA YOLUNA BAŞLANACAK”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Zeki Gürcün, Ekim ayında ise Çerkezköy ile Pınarça Mahallesi arasındaki 3 bin 800 metrelik yolun yapımına başlayacaklarını açıklayarak “Büyükyoncalı-Yanıkağıl arasındaki 9 kilometrelik yolu da yapacağız. Tekirdağ genelinde 1750 kilometrelik yol bulunuyor. Yolların bazıları stabilize, bazıları asfalt, bazıları beton kaplamalı. Şimdi de buna silindirle sıkıştırılmış beton yolu ekledik.” dedi.

“ÇOK DAHA AVANTAJLI”

Silindirle sıkıştırılmış beton yolun diğer yol kaplama çeşitlerinden çok daha avantajlı olduğunu belirten Gürcün, yüzde 49-50 oranında tasarruf sağladığını anlattı. Silindirle sıkıştırılmış beton yolun aynı zamanda uzun ömürlü olduğunu vurgulayan Gürcün, konuşmasını Karaağaç-Bahçeağıl silindirle sıkıştırılmış beton yolun hayırlı olmasını dileyerek tamamladı.

SIKIŞTIRILMIŞ BETON YOLU ANLATTILAR

M.Zeki Gürcün’ün konuşmasını tamamlaması sonrasında Türkiye Hazır Beton Birliği Kimya Labaratuvarı Müdürü Cenk Kılınç ile Betonsa Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşatlı birer konuşma yaparak Silindirle sıkıştırılmış beton yolun avantajları üzerinde durdu.

“KALICI ÇÖZÜM GETİRİLİYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Sami İkizler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a Kapaklı ve Karaağaç’a yatırımları nedeniyle teşekkür ederek “Kapaklı yeni ilçe oldu. 5 tane bağlı köyü var. Bizler 2009-2014 döneminde İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaparken sık sık bölgemize gelirdik. Bu yollara yama yaptığımızda fotoğraf çektirirdik. Şimdi ise soruna kalıcı bir çözüm getiriliyor” dedi.

banner287
İKİZLER KAPAKLI-BAHÇEAĞIL YOLUNUN YAPILMASINI İSTEDİ

İkizler, konuşmasının son bölümünde Kapaklı’yı Bahçeağıl Mahallesi’ne bağlayan yola değinerek “Yol stabilize malzemeyle kaplandı. Bizler çevre mahalle muhtarlarının da talebiyle yolun üst kaplamasının yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

ALBAYRAK: ARTIK DARBE KELİMESİ KONUŞULMAYACAKTIR

Programda son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuştu. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine değinerek konuşmasına başlayan Albayrak “Darbecilerin tarihin çöplüğünde kaldığı günümüzde bir macera yaşandı. Türkiye tehlikeli bir uçurumun eşiğinden döndü. Halkımızın tüm siyasi partilerimizin tüm vatandaşlarımızın, tüm kolluk görevlilerimizin ve silahlı kuvvetlerimizin birlikteliğiyle bu macera da atlatıldı. Artık bundan sonra darbeciler bir daha geri dönülmemek üzere tarihin mezarlığına gömüldüler. Tüm vatandaşlarımı kutluyorum. Türkiye bunu hak etmiyor. Bu coşkunun karşısında Türkiye’nin bir daha bir darbe kelimesi konuşulmayacaktır.” dedi.

“HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR”

Sözü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım çalışmalarına getiren Albayrak “Vatandaşlarımdan, muhtarlarımdan bu yollardan faydalanan tüm vatandaşlardan kendilerine görev çıkarmalarını istiyorum. Vatandaşların parasını müteahhit, taş ocağı veya kömür ocağı sahibi, taşıma sektöründe faaliyet gösterenlere, biraz daha fazla para kazansın diye keyfi yüklemelerine asla izin vermeyeceğiz. Siz de izin vermeyeceksiniz, bizi uyaracaksınız. Çünkü çok büyük bir emek sarf ediliyor, bundan da vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanmaları gerekiyor. Ben yolu yaptıktan sonra taş ocağı sahibi veya taşıyıcı 30 tonluk kamyonlara 50-60 ton yükleyip bu yolu bozuyorsa bunun vebali başta kendisi olmak üzere herkese aittir.” diye konuştu.

“TONAJ KONTROLÜ YAPILACAK”

Konu ile ilgili Tekirdağ Valiliği başkanlığında, emniyet müdürlüğü, il jandarma komutanlığı, yatırım izleme koordinasyon kurulu başkanlığı, çevre il müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi olarak bir araya gelerek önemli kararlar alacaklarını açıklayan Albayrak “Tonaj kontrolünü getireceğiz. Bunu yaparken de vatandaşlarımızın da bize yardımcı olmalarını istiyoruz.” dedi.

“VATANDAŞIMIZ YATIRIMLARI GÖRMELİ”

Albayrak şöyle devam etti: “Karaağaç ana kolektör hattı va kanalizasyon hattı çalışmasını inceledim. Karaağaçlıların da yerel hizmetleri ziyaret edip, görmelerini istiyorum. İnşallah Karaağaç diğer tüm yatırımlarla birlikte çok daha iyi bir duruma gelecek. Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte daha iyi bir Tekirdağ için mücadele veriyoruz.”

“SİYASETİN DIŞINDA YER ALDIK”

Sıkıştırılmış betol yol uygulamasının faydalı bir çalışma olduğunu kaydeden Albayrak “Bu bir hizmet yarışıdır. Hizmetin siyaseti olmaz. Ben CHP’den seçilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanıyım, 11 ilçe belediye başkanımız da aynı şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçildi. Ancak hizmeti yaparken siyasetin dışında yer aldık. Nereye olursa oy versin, vermesin bu hizmetler gidecektir.” ifadelerine yer verdi.  

“AÇILIŞLARA HERKES KATILMALI”

Başkan Albayrak, açılış veya temel atma törenlerine tüm siyasiler ile halkın da ilgi göstermesini beklediklerini söyleyerek “Burası Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel atma veya açılış yeri değildir. Bütün halkımız, siyasi parti temsilcilerimiz, milletvekillerimizin de bu tür hizmet açılışlarında bulunmasını istiyoruz. Çünkü bu yoldan Cumhuriyet Halk Partilisi de Ak Partilisi de Milliyetçi Hareket Partisi de tüm partililer geçecek. Yatırım Karaağaç’a hayırlı olsun. Güzel bir Tekirdağ oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 30 Mart 2019’da verdiğimiz tüm sözleri tamamlamış olmak istiyoruz.” dedi.

ALBAYRAK YOL SÖZÜNÜ VERDİ

Başkan Albayrak’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında Karaağaç-Bahçeağıl silindirle sıkıştırılmış beton yolun açılış kurdelesi kesildi. Açılış kurdelesinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sami İkizler’in Kapaklı’yı Bahçeağıl Mahallesi’ne bağlayan yolun yapımı yönündeki talebini hatırlatan Albayrak, yolun üst yapısının yapımını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak üstleneceklerini söyledi. Açılışta davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

YONCALI YANIKAĞIL ARASI VATANDAŞIN YARASI ÇABUCAK DAĞILIYOR BİZLERİN ARABASI. bu güzergahı önemseyin artık

Isimsiz
Isimsiz - 2 yıl Önce

Malesef ki orasi saray a bagli oldugu icin bu sekilde gidip gelmeye devam edecegiz. Kapakliya baglanmis olsaydik simdi orasi bile yapılmıştı...

vatandaş
vatandaş @Isimsiz - 2 yıl Önce

o güzergah Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kapsamında

Orhan surmeli
Orhan surmeli - 2 ay Önce

Teşekkür ederim Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459