Karaca: Zalime merhamet mazluma ihanettir

Kapaklı eski Belediye Meydanı’nda başlatılan Demokrasi Nöbeti sürüyor.

Karaca: Zalime merhamet mazluma ihanettir
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı’da düzenlenen Demokrasi Nöbeti’ne katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca, vatandaşların darbecilere müsaade etmediğini söyleyerek “Bilsinler ki bu zalimlere kesinlikle merhamet edilmeyecektir. Zalime merhamet etmek mazlumlara en büyük ihanettir. En ağır şekilde cezalandırılmaları için meclisimiz, hükümetimiz özellikle bu işten sorumlu bakanlıklarımız ellerinden geleni yapacaktır.” dedi.

DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR

Önceki akşam saat 21.00’da başlayan programa Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Ak Parti Tekirdağ Eski milletvekili Adayı Ömer Karadeniz, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile binlerce Kapaklılı katıldı.

MEHTER GÖSTERİ SUNDU

Lüleburgaz Mehteran Takımı’nın gösterisi sonrasında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Programın açılış konuşmasını Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin yaptı. Demokrasi nöbetine katılanları selamlayan Bezgin, Kapaklılılara teşekkür etti.

“ŞUURSUZCA DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR”

Bezgin “Milletimizin birliğini, beraberliğini, devletimizin güçlenmesini kabullenemeyen paralel devlet yapılanması, bu millete, bu devlete ihanet ederek, nankörlük ederek, şerefsizlik ederek 15 Temmuz’da şuursuzca darbe girişiminde bulundu” diyerek şöyle konuştu: “Bu cemaat adı altında toplanan her türlü kılığa, kılıfa giren Allah’sızların bu millete yaptığı son ve en büyük ihanettir. İhanet odur ki, asker bizim askerimiz, polis bizim polisimiz, analar bizim analarımız, bebeler bizim bebelerimiz demeyip kurşunladılar, bombaladılar. Kardeşi kardeşe kırdırtacak kadar alçaldılar. Rabbim bunları El-Kahhar ismiyle kahru perişan etsin inşallah. O FETÖ ki kendi evlatlarımızın kanına girerek, beynini yıkayarak ellerinde bayrakla en ön saflarda şehadet şerbetini içmeye hazır kendi vatandaşlarımıza silah doğrultup, bombalayan hainler haline getirmiştir. Allah FETÖ belasının canını en kısa zamanda en kötü şekilde alsın inşallah.

“MİLLETE SİLAH DOĞRULTTUNUZ”

Ey Allahsızlar, Ey Kitapsızlar, imansızlar hiç düşünmediniz mi bu devletin vergileriyle alınan silahları, bombaları bu güzel ülkemin insanlarına doğrultursam Allah beni ne ile cezalandırır? Sizleri Allah affetmeyecek. Allah sizleri kahretsin, soyunuzu kurutsun inşallah. Bizim ülkemizde sizin gibi soysuzlara yer yok. Onlar bilmiyorlar ki bizim soyumuz onlar gibi kanı bozuklardan değil, kurtuluş savaşında kahramanca savaşan Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı ve daha yüzlercesi; bizim soyumuz savaşa gidebilmek için yıllarca erkek kılığına giren Halime Çavuş. Bizim soyumuz kundakta bebesini Allah’a emanet edip bırakan Nene Hatun’dan gelir.”

“BU YOLDA CANIMIZI VERMEYE GELDİK”

Millete ihanet girişiminde bulunanlara asıl darbeyi milletin yaptığını belirten Bezgin “Çok şükür sizlerin sayesinde utanacağımız değil gurur duyacağımız bir destan daha yazmaya var mısınız? Hepimiz askeriz, hepimiz orduyuz. Buradan başkomutanımıza selam olsun. Bu yolda canımızı vermeye geldik. Hep birlikte bu it sürüsünün kökünü kazımaya var mısınız? Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkomutanımız öl deyince ölmeye var mısınız?” diye konuştu.  GÜRBÜZ: CUMHURBAŞKANIMIZIN EMRİNDEYİZ

Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz de, 15 Temmuz Cuma gecesinden itibaren Kapaklı’nın meydanları doldurduğunu söyleyerek “15 Temmuz gecesi milletimiz kendisini hainlere karşı siper etmiştir. Sizlerin bu mücadelesi oldukça içte ve dışta hiçbir mihrak başarılı olamayacaktır. Vatandaşımız ülkemizin her tarafında nöbet tutuyor. Cumhurbaşkanının emrini bekliyor. Cumhurbaşkanımız bu meydanları Okçular Tepesi olarak isimlendiriyor ve boş bırakmamamızı istiyor. Bizler de onun emrine uyarak meydanları boş bırakmayacağız. Bizler yeri geldi mi tankın önüne çıkmayı da kendini siper etmeyi de ölmeyi de biliriz” dedi.
banner287

KARACA: CUMHURBAŞKANIMIZ DİMDİK AYAKTAYDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca da programda bir konuşma yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafında vatandaşların Demokrasi Nöbeti tuttuğunu belirten Karaca Demokrasi Nöbeti tutanlara teşekkür etti.

TORUNLARINIZ SİZİNLE GURUR DUYACAK

Darbe girişimi gecesinde yaşananları paylaşarak konuşmasını sürdüren Harun Karaca “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dimdik ayaktaydı. Hiçbir yere kaçmadı. Milletin yanında yer aldı. Ölürsek de adam gibi ölürüz dedi. Halkı meydanlara çağırdı. Başkomutan emredince halkımız da ‘Başkomutan emrettiyse bize de evde durmak yakışmaz’ diyerek meydanlara indi. Kendini tanklara, helikopterlere, mermilere siper etti. Sizler şu an tarihin içerisindesiniz. Ama nasıl bir tarih yazdığınızın farkında değilsiniz. Torunlarınız sizlerle gurur duyacak” diye konuştu.

“BU VATANA SAHİP ÇIKTINIZ”

15 Temmuz gecesinden itibaren verilen mücadeleyi Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadeleye benzeten Karaca “Kurtuluş Savaşı mücadelesindeki gibi bu vatana sahip çıktınız. Böyle bir ruh olduğu sürece bu millete zarar gelmez. Ülkenin kalkınmasının önüne geçmek isteyenler hain emellerini gerçekleştirmek istediler.” diye konuştu.  

“MİLLETİMİZ MÜSAADE ETMEDİ”  

Vatandaşların darbecilere müsaade etmediğini ifade eden Karaca “Ordunun içerisindeki bir avuç FETÖ'cü terörist grubu Türkiye'de ayaklanmaya kalkışmıştır. Milletimiz onlara müsaade etmedi.” dedi.

“ZALİMLERE KESİNLİKLE MERHAMET EDİLMEYECEK”

Zalimlere merhamet etmenin, mazlumlara en büyük ihanet olduğunu belirten Karaca, "Bilsinler ki bu zalimlere kesinlikle merhamet edilmeyecektir. En ağır şekilde cezalandırılmaları için meclisimiz, hükümetimiz özellikle bu işten sorumlu bakanlıklarımız ellerinden geleni yapacaktır. Zalime merhamet etmek mazlumlara en büyük ihanettir.

“ÜLKEMİZ BUNLARIN HEPSİNİ ATLATACAKTIR”

Ülkemiz bunların hepsini atlatacaktır. Birlik ve beraberliğimize zarar vermek isteyenlere, hükümetimiz ve özellikle cumhurbaşkanımız müsaade etmeyecek. Milletimiz rahat olsun, milletimiz kale gibi arkamızda durduğu sürece bunların hepsi atlatılır. Tankların önüne yatan insanlara kim ne yapabilir? Böyle bir vatandaşı olan Türkiye'ye kim ne yapabilir? Tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

İKRAMDA BULUNULDU

Kapaklı’daki Demokrasi Nöbeti günün ilk saatlerine kadar sürdü. Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ile Metin Akgün Kapaklı’yı ziyaret ederek nöbet tutan Kapaklılara hitap etti. Bu arada Demokrasi Nöbeti tutanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Gecenin yiyecek sponsorluğunu Kapaklı Kars İli ve İlçeleri Dernekleri adına Karadeniz İnşaat üstlendi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459