Kaymakam Gürbüz: Başaramazlar

Darbe girişimine karşı Türkiye genelindeki protestolar sürüyor.

Kaymakam Gürbüz: Başaramazlar
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı’da geniş katılımla düzenlenen mitingle darbe girişimi protesto edildi. Ak Parti İlçe Yönetimi’nin dışında CHP ile MHP İlçe başkanlarının da katıldığı programda konuşan Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz “Devletin uçağıyla milletin askerini polisini vatandaşını kamu kurumlarını bombaladılar. Buradaki gibi tüm Türkiye’de alanları dolduran vatandaşların her biri bir uçak, birer tanktır. Başaramazlar. İnanmış ölüme razı, bunu şehitlik makamı gören insandan daha kuvvetli bir varlık yoktur” dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kapaklı Eski Belediye Meydanı’nda cumartesi akşamı saat 21.00’da düzenlenen protesto mitingine Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz, Kapaklı Garnizon Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Tekin Oruç, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü M.Ali Barın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili eski adaylarından Ömer Karadeniz, bazı mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Kapaklılı katıldı.

MHP İLE CHP İLÇE BAŞKANLARI DA KATILDI

Protesto mitingine Ak Parti Kapaklı İlçe Yönetimi dışında CHP ile MHP İlçe teşkilatları da katıldı. CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçgin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker protesto mitinginde hazır bulundu. Mitinde yer almayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise zaman zaman protesto edildi. Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmasını Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin yaptı.

BEZGİN TEŞEKKÜR ETTİ

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Salih Bezgin “Bütün planlarınız muazzam idi, evet. Genelkurmay başkanını tutuklayacaksınız, cumhurbaşkanının kaldığı hoteli bombalayacaksiniz, tankları sokağa çıkarıp jetleri havalandıracaksınız tamam bütün planlarınız ama bütün planlarınız muazzam imiş evet. Ama, ayağında terlikle koşan Hatice teyzeyi, elinde sopayla tankın üstüne yürüyen Fatma ablayı hesap edemediniz! Arkadaşlarına "ölmeye gidiyorum" diye mesaj atıp köprüye koşan genç Yasin’i hesap edemediniz! Darbeciler hava kuvvetlerindense havadan saldırırlar diye Emniyet Binasının çatısına uçaksavar koyduran Emniyet Müdürünü hesap edemediniz! Bakkalının sebze tezgahlarindan tanklara barikat yapan Hüseyin amcayı hesap edemediniz! hayatında sokağa sigara izmariti atmak kadar dahi kanunsuzluk yapmamışken dün gece elinde baltayla sokağa çıkan emekli memur Asım abiyi hesap edemediniz! askeri garnizonlarin kapısını belediyesinin iş makineleriyle kapatan belediye başkanlarını hesap edemediniz!

“HESAP EDEMEDİLER”

Trabzon’da, Adana’da, Erzurum’da bir saat içinde sokağa inen onbinleri, Adapazari’nda polisiyle yan yana askerle çatışan yüzlerce insanı, hükümetle araları limoni denilirken Diyarbakir’da, Van’da, Batman’da, Urfa’da alanları işgal ederek devletine sahip çıkan Kürtleri hesap edemediniz! Darbe saatlerinde kaldığı hotel, gittigi havalimanlari bombalanırken dahi Ankara, istanbul koşturup duran, bağıra çağıra alayına kafa tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’in zaptedilemez deliliğini, artık bizim bile tarif edemedigimiz yigitliğini hesap edemediniz! Birlik ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi sürdürmemiz halinde engelleri tek tek aşacağız”

DUA YAPILDI

banner287
Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’in konuşmasını tamamlaması sonrasında İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu, ardından da darbe girişiminde şehit düşenler için dua yaptırdı.  

KAYMAKAM GÜRBÜZ: BAŞARAMAZLAR

Programda son olarak Kapaklı Kaymakamı M.Ali Gürbüz bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Gürbüz “Devletin uçağıyla milletin askerini polisini vatandaşını kamu kurumlarını bombaladılar. Buradaki gibi tüm Türkiye’de alanları dolduran vatandaşların her biri bir uçak, birer tanktır. Başaramazlar. İnanmış ölüme razı, bunu şehitlik makamı gören insandan daha kuvvetli bir varlık yoktur” dedi.

İLK 24 SAATİ ÖZETLEDİ

Son bir güm içerisinde yaşadıklarını anlatarak konuşmasını sürdüren Kaymakam Gürbüz “Bir arkadaşımla misafirleydik. Bir uçağın çok alçak uçuş yaptığını fark ettik. İçime darbe olduğu doğdu. Arkadaşlarım ne darbesi diye karşılık verdiler. Bize gelen çeşitli istihbaratlar oluyor. Aldığımız haberler oluyor. Bu çılgınlığı yapamaz bu geri zekalılar, aptallar dedik ama kalkıştılar. Devletin teşkilatına, istihbarat teşkilatına, devletin helikoteriyle bomba yağdırdılar. Yazıklar olsun. Sabaha kadar uyumadık. Kadeşim Afyon’dan arayıp sokakta olduğunu söyledi. Yeğenlerim Ankara’da sokakta olduğunu söylediler. Burayı uzaktan olsa da takip etmeye çalıştım. Allah’a şükür sizlerle birlikteyim, iyiki sizin kaymakamınızım.” diye konuştu.

“BU MİLLETİ NASIL YENECEKLER”

Kapaklı’yı sorduğunda aldığı cevabı paylaşan Kaymakam Gürbüz şöyle devam etti: “Çok şükür hem kamu kurumlarımız, hem güvenlik güçlerimiz, hem milletimiz ‘devletimizin, hükümetimizin yanındayız. Biz cumhurbaşkanımızın izindeyiz, onun izindeyiz, arkasındayız’ dediler. Vatandaşlarımız alanlarda m? Bu katil, cani örgüte tepki gösteriyorlar mı diye sordum. Fotoğraflarınızı bana gönderdiler, gurur duydum. Tepki gösterilmesi gerektiği yerde Türk milleti tepkisini gösterir. Türk milleti sessizdir, sakindir, uysaldır ama yeri geldiğinde tepkisini de gösterir. Bu akşam binlerce Kapaklılı hemşehrimiz bir arada bulunuyor. Ak Parti ilçe başkanımız, CHP İlçe başkanımız, MHP ilçe başkanımız hepsi burada. Allah hepsinden razı olsun. Bugün birlik, beraberlik, vatan bütünlüğü için buradayız. Vatan sevgisi imandandır. Bu milleti nasıl yenecekler sabaha kadar selalarla, ezanlarla, dualarla geçiliyor. Sokağa çıkabilen sokağa çıktı, elinde silahı olsun, olmasın önemli değil. Bir yürek var ki her silahtan üstün. Evlerde annelerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz Kur’an okudular. Kim yenebilir, kimse yenemez elhamdülillah.”

“DİKKATLİ OLALIM”

Darbe girişiminin üzerinden 24 saat geçtiğini hatırlatarak, darbe girişimine karşı herkesin dikkatli olmasını isteyen Gürbüz “Su uyur, düşman uyumaz. Bunun hemen bittiğini zannetmeyin. Rehavete kapılmayalım. Bu gece çok önemli, nöbet tutacağız. Rehavetten faydalanmak için pusuda bekleyenler bulunuyor.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYALIM”

Kaykamakam Gürbüz, Kapaklı’nın darbe girişimine karşı verdiği tepkiyi de överek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Siper etmek için kamyon istedik, onlarca kamyon cevabı aldık. Bu millet bu ruha sahip oldukça hiçbir iç mihrak, hiçbir dış mihrak bizi yenemez. Yeyeterli bir bir ve beraber olalım. Yolumuz hak yoldur, doğru yoldur. Yolumuzdan ayrılmayalım. Allah zalimleri affetmez, karşımızda da zalimler var. Biz masumuz, onlar zalim. Biz yeneceğiz.” Kapaklılılar zaman zaman sloganlarla darbe girişimini protesto ederken, protestolarını gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdürdüler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306