Kaymakam Yüzer’den anlamlı iftar

Kapaklı Kaymakamlığı düzenlediği iftar programında şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerini ağırladı.

Kaymakam Yüzer’den anlamlı iftar
banner301

Programda konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer 5 aylık görev süresince 3.kez şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile buluştuğunu ifade ederek şehitlik ve gazilik kavramlarının kaynağını yüce dinimizden aldığını, şehitlik ve gaziliğin dünyevi hiçbir ödülle ölçülemeyecek olan karşılığı olduğunu ifade etti.

Çerkezköy Bakış - Hawthorn Suites by Wyndham’da düzenlenen iftar programına şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerinin yanı sıra Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Tekin Oruç, İlçe Emniyet Müdürü Sahir Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş ve kurum personelleri katıldı.  


 

banner287
“ŞEHİTLİK VE GAZİLİK KAYNAĞINI YÜCE DİNİMİZDEN ALAN KAVRAMLAR”

Akşam ezanının ardından İlçe Müftüsü İsa Aktaş’ın okuduğu dua sonrası oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, “Şehitlik ve gazilik kaynağını yüce dinimizden alan kavramlar. Şehitliğin ve gaziliğin dünyevi hiçbir ödülle, dünyevi hiçbir paye ile ölçülemeyen bir karşılığı var. Zaten insanlar iman etmeseler, hiç kimse, hiçbir ödül için hiçbir dünyevi varlık için canlarını feda etmezlerdi. Düşünsenize birisi size canını tehlikeye at, canını ver ben sana şu kadar para makam vereceğim diyor. Herhalde hiç kimse bunu kabul etmez. Ama insan göğsünde iman taşıyorsa ancak bu şekilde bunu kabul ediyor. Belki şu düşünülebilir gözümü göze almak vazifenin bir gereği. Fakat bizim milletimiz 15 Temmuz’da şunu ispatladı ki üzerine vazife olmasa dahi, kanunla kendisine görev verilmese dahi mevzubahis vatan olursa tankın önüne canını hiçe sayarak çıkabiliyor. Kendisine o anda hiçbir dünyevi ödül vaat edilmemişti. Ama o öldüğü zaman şehit olacağının bilincinde, yaşadığı zaman gazi olacağının bilinciyle vatanın bekası için gerektiği zaman canını tehlikeye atabildi.” diye konuştu.
 

5 AYDA 3. BULUŞMA

Kapaklı’da göreve başlayalı 5 ay olduğunu ve şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile 3. kez buluştuklarını belirten Kaymakam Yüzer “Zaman zaman sorunlarınız oluyor çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bize iletilen ilk sorununuz toplu taşıma araçlarıyla ilgiliydi bu sorun çözüldü. Sizlerden bir istirhamım var bir hastalıkla karşılaştığınız zaman mutlaka bizi bilgilendirin. İnşallah önümüzdeki yıl da böyle güzel iftarda buluşalım istiyorum.” dedi. Konuşmasını şehitlere ve hayatını kaybeden gazilere rahmet, yaşayan gazilere ve ailelerine sağlıklı ömürler dileyerek tamamlayan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer masaları tek tek dolaşarak ailelerin sorunlarını dinledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459