Küçükyaylalılar bahar şenliğinde bir araya geldi

Trakya Küçükyaylalılar Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği, bu yıl 4. Geleneksel Bahar Şenliğini Vize Küçükyayla Köyü mesire alanında gerçekleştirdi.

Küçükyaylalılar bahar şenliğinde bir araya geldi
banner301

Çerkezköy Bakış - Programın sunuculuğunu Tek Rumeli TV sunucularından Vildan Avşar’ın yaptığı Bahar Şenliğinde renkli dakikalar yaşandı.
 

YOĞUN KATILIM OLDU

Küçükyaylalılar 4. Bahar Şenliğine Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı  İrfan  Mandalı, Dernek Başkanı Selami Tetik, Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Trakya Küçükyaylalılar  Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz, Edirne Uzunköprü Meriçliler Derneği Başkanı Hakan Tunca, Kapaklı Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Dükanlı ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
 

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA GEÇMİŞTEN SÜREGELİYOR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Selami Tetik yaptı. Yardımlaşma ve dayanışmanın, baba ve dedelerden beri sürdürülerek geldiğini belirten Tetik, “Dedelerimizin paylaşıma ne kadar önem verdiklerini daha dün gibi hatırlıyorum. Onlar kadar gurur duyduğum ve onlara benzemek için gayret sarf ettiğimiz bu duyguyu kelimelerle anlatmak mümkün değil.  Bu arada hep birlikte olduğumuz ancak ebediyete göç eden değerli arkadaşlarımı rahmet ve minnetle anarken fikir ve maddi destekleri ile bizlere yol gösteren ve yardımcı olan arkadaşlarıma da sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

banner287
TEŞEKKÜR ETTİ

Trakya Küçükyaylalılar Derneğinin 8 Şubat 2014 tarihinde  yirmi arkadaşın bir araya gelmesiyle kurulduğunu ifade eden Tetik, “Ana hedefi  hep birlikte hayatı en güzel bir şekilde paylaşarak  yaşamak olan derneğimizin ilkelerinden biri de “acıların paylaşıldıkça azaldığı, sevinçlerin ise fazlalaştığıdır. Dostluk, kardeşlik ve yardımseverlik duygularımızla buluştuğumuz, oksijeni bol ve yemyeşil orman içerisinde bulunan mesire alanımızı köyümüze bağışlayan Seval- Ahmet Çetin kardeşlerime bir kere daha teşekkür ediyorum.” dedi.


 

“ZOR OLAN DERNEĞİ YAŞATMAK”

Derneğin çalışmalarından söz eden Tetik, “Dernek kurmak o derece zor değil. Zor olan dernekleri yaşatmaktır. Derneğin yürümesi için hepimizin sahiplenerek maddi ve manevi anlamda değer vermesi ile mümkündür. Destekleriniz devam ettiği müddetçe, zorda olan ve çaresiz duruma düşen insanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kurulduğu yıl derneğimiz 20 üniversite öğrencisine burs verirken, sonraki yıllarda bu sayıyı 29′ a çıkardık.  12 eğitim gönüllüsü yardımsever üyemize katkılarından dolayı bir kere daha teşekkür ediyorum. Bunun yanında geçim sıkıntısı çeken üyelerimize ve yakınlarına imkanlarımız nispetinde erzak, kömür ve nakdi yardımlar yapıyoruz.”ifadelerine yer verdi.
 

YAĞMUR VE BEREKET DUASI YAPILDI

Başkan Selami Tetik’in konuşmasından sonra Çamlıca Öğrenci Yurdu Hocası tarafından yağmur ve bereket duası yapıldı. Şölene katılanların icabet ettiği dua sonrasında öğle yemeği ikramı yapıldı. Program Türk Halk Müziği sevilen sanatçısı Sabriye Sayın ve Arif Şentürk’ün seslendirdiği eserlerle devam etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306