Mandalı mecliste cinayeti konuştu

Kapaklı Belediyesi 2013 yılı Ekim Ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda konuşan Kapaklı Belediyesi İrfan Mandalı, önceki gün yaşanan ve Suat Bars’ın bıçaklanarak hayatını kaybettiği cinayete ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bars’a rahmet yakınlarına ise başsağlığı dileyen Mandalı, “Bu tip olaylar Kapaklı’da uzun zamandır yaşanmıyordu. Bunun bölgesel bir çatışma olmadığının altını çizmek isterim.” Dedi. Mecliste tüm kararlar oy birliğiyle alındı.

Mandalı mecliste cinayeti konuştu
banner301
ÇerkezköyBakış -  Kapaklı Belediyesi 2013 yılı Ekim Ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda konuşan Kapaklı Belediyesi İrfan Mandalı, önceki gün yaşanan ve Suat Bars’ın bıçaklanarak hayatını kaybettiği cinayete ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
KAPAKLI MECLİSİ TOPLANDI
Dün saat 14.00’te Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda başkan İrfan Mandalı başkanlığında toplanan mecliste toplam 6 gündem maddesi karara bağlanırken, toplantı öncesinde İrfan Mandalı önceki gün berber dükkanında çırağı tarafından bıçaklanarak öldürülen Suat Bars ile ilgili olarak konuştu. Olayı vahim bir olay olarak niteleyen Mandalı, “İdris Bars’ın oğlu Suat Bars hayatını kaybetti.  Gence Allahtan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Uzun zamandır ilçemizde uzun zamandır böyle bir olay meydana gelmiyordu.” Dedi
“KÜLTÜREL BİR ÇATIŞMA DEĞİL”
Kapaklı’nın gün geçtikçe nüfusunun 81 ilden gelen vatandaşlarla arttığını belirten Mandalı, “Bu olay, kültürel bir çatışma değildir. O an meydana gelen bir olaydır. Kapaklı’da her zaman sükuneti sağlamalıyız.” Şeklinde konuştu.BELEDİYE HİSSESİ HİSSE ORTAĞINA SATILACAK
banner287
İrfan Mandalı’nın yaptığı konuşmanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis üyeleri gündem maddeleri gereği ilk olarak saygı duruşunda bulundular. Gündem maddeleri haricinde gündeme alınması öngörülen 6 dilekçe de okunduktan sonra oy birliği gündem maddelerine eklendi. Toplantının devamında 675 ada 3 nolu parseldeki belediye hissesinin hisse ortağına satılması konusu görüşmeye alındı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından belediye hissesinin hisse ortağına satılması oy birliğiyle kabul edildi.
PARKA HALK MÜZİĞİ SANATÇISI NEŞET ERTAŞ’IN İSMİ VERİLDİ
Gündemin dördüncü maddesinde yer alan dilekçelerin görüşülmesinde ise ilk olarak, Belediye Zabıta müdürlüğü tarafından sunulan 10.09.2013 tarih ve 1434 sayılı içkili yer krokisi konulu yazısı görüşmeye alınırken, yapılan bilgilendirmenin ardından gündem maddesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. Bir diğer dilekçede ise, imar ve şehircilik müdürlüğü tarafından sunulan 25.09.2013 tarih ve 2119 sayılı park adı verilmesi konulu yazının görüşülmesine geçildi.
6 DİLEKÇE KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Yapılan görüşmelerin ardından parka kısa bir süre önce hayatını kaybeden ünlü Halk Müziği sanatçısı Neşet Ertaş’ın isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edilerek karara bağlandı. Toplantı öncesinde oy birliğiyle gündem maddelerine eklenen 6 dilekçe ise görüşülerek karara bağlanmak üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Beşinci gündem maddesinde imar komisyonuna havale edilen konuların görüşülmesinin ardından imar planı ile ilgili dilekçelerin görüşülmesine geçildi.
DİLEKÇE İMAR KOMİSYONUNDA GÖRÜŞÜLECEK
Belediye imar ve şehircilik müdürlüğü tarafından sunulan 16.09.2013 tarih ve 1989 sayılı yazıda belde sınırları içinde içerisinde bulunan 271 nolu mera vasıflı parselin imar planındaki durumundan dolayı 270 nolu kadastral parsele imar uygulaması yapılamadığı parsel malikinin vekilince 03.09.2013 tarih ve 7313 evrak kayıt nolu dilekçe ile parseldeki terkler aynı kalmak kaydı ile plan tadilatı talebinin daha detaylı görüşülmesi konusuna geçildi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı bilgilendirmenin ardından konunun imar plan komisyonunda görüşülmesi gerektiğini ifade ederken ilgili dilekçe oy birliğiyle komisyona havale edildi.
YAPILAN ÇALIŞMALAR İZLETTİRİLDİ
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından Kapaklı Belediyesinin Eylül ayı içerisinde yaptığı çalışmalar sinevizyon eşliğinde meclis üyelerine izlettirildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459