Mandalı, öğretmenleri yemekte ağırladı

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenler için yemek düzenlendi.

Mandalı, öğretmenleri yemekte ağırladı
banner301
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenleri yemekte ağırladı. Yemekte konuşan Başkan Mandalı “Öğretmenlik gücünü sevgiden alan,dünyanın en kutsal ve saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin temel taşları sizlersiniz. Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetlerin oluşturduğu çağı yakalamak istiyorsak, bilginin önemini kavramak zorundayız. Bu Atatürk’ün ifadesiyle “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır” dedi. Hawthorn Suites By Wyndham Hotel’de düzenlenen ve yaklaşık 750 öğretmenin katıldığı program şarkıcı Emrah Meloğlu’nun verdiği konser ile son buldu.

Çerkezköy Bakış -
Hawthorn Suites By Wyndham Hotel’de düzenlenen yemekli program saat 20.00’da başladı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı davetlileri kapıda karşılayarak, davetlilere hediyeler verdi.

YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kapaklı Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Öğretmen Kimdir?” videosunun sinevizyonda yansıtılması ile devam etti. Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, “Göreve geldiğim günden beri müdürlüğümüzle uyumlu çalışan ve okullarımızın her türlü isteğine yardım için koşturan belediye başkanımıza ve eşine sonsuz şükranlarımı sunuyor teşekkür ediyorum. Saygıdeğer meslektaşlarım düşüncemiz, fikrimiz, siyasi yapımız, sendikamız, meşrebimiz, mezhebimiz, etnik kökenimiz, memleketimiz ne olursa olsun biz bir bütünün dallarıyız, bir gövdenin kollarıyız onun için bize teslim edilen bu yavruları en güzel şekilde geleceğe yetiştirmek zorundayız. Bunu yaparken fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller yetiştirmek zorundayız. Bize bu ufku Mustafa Kemal Atatürk açıyor. Yetiştirdiğimiz nesle her şeyden önce ve en önce milli unsurlara düşman olan ögelerle mücadele etmenin, kavga etmenin yolları öğretilmelidir. Bugün sayısız ve sonsuz olmayan düvel bizi yok etmeye çalışıyor. Bunun bilinciyle çocuklarımızı geleceğe hazırlamak zorundayız.” dedi.

HALK MÜZİĞİ KOROSU SAHNE ALDI

banner287
Nalbant’ın konuşmasının ardından sahneye Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu çıktı. Sevilen türküleri seslendiren koroya öğretmenler alkışları ile eşlik etti. Türk Halk Müziği Korosunun konserinin ardından davetlilere “2004’ten bugüne Kapaklı” videosu gösterildi.“AKLI, VİCDANI, İRFANI HÜR NESİLLER”

Video gösteriminin ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı konuşma gerçekleştirdi. Davetlilere katılımları için teşekkür eden Mandalı  “24 Kasım Millet Mekteplerinin açıldığı gün. 24 Kasım Atatürk’ümüzün baş öğretmenliği kabul ettiği ve okuma seferberliği ilan ettiği gün. İşte bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Öğretmenlik gücünü sevgiden alan,dünyanın en kutsal ve saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin temel taşları sizlersiniz. Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetlerin oluşturduğu çağı yakalamak istiyorsak, bilginin önemini kavramak zorundayız. Bu Atatürk’ün ifadesiyle “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.“ dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Program emekli öğretmenlere plaket verilmesi ile devam etti. Emekli öğretmenler Lale Büyüksezer ve Ahmet Öner’e plaketlerinin takdim edilmesinin ardından Kapaklı Belediyesi’nin düzenlediği yemekli kutlama programı şarkıcı Emrah Meloğlu’nun konseri ile devam etti. Öğretmenler gecenin ilerleyen saatlerine kadar Emrah Meloğlu’nun şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306