Mandalı’dan gazeteciler bayramı yemeği

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle Kapaklı ve Çerkezköy’de görev yapan gazetecilere yönelik akşam yemeği düzenledi.

Mandalı’dan gazeteciler bayramı yemeği
banner301
Başkan Mandalı, gazetecilerin kamuoyunu aydınlatması anlamında önemli bir görev üstlendiklerini söyleyerek, çalışmalarında gazetecilere başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış -
Kapaklı Anadolu Ateşi’nde önceki akşam saat 19.00’da düzenlenen akşam yemeğine Kapaklı ve Çerkezköy’de görev yapan basın mensupları katıldı. Programda ayrıca Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayşegül Ölke ile birim çalışanları da katıldı.

GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Mandalı tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlayarak, gazetecilere meslek yaşamlarında başarılar diledi. Yemeği organize eden Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Mandalı “Gazeteciler görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar. Faaliyetlerin de tarafsızlık ilkesi içerisinde faaliyet gösteriyorlar. Bu anlamda gazeteciliğin manevi yönü olduğu kadar, maddi karşılığı da bulunmalıdır.” dedi.

“BENZER ZORLUKLAR YAŞIYORUZ”

Gazetecilerin görevlerinde karşılaştığı zorlukların benzerini Belediye başkanları olarak kendilerinin de çalışmalarında gördüklerini anlatan Başkan Mandalı “Görevleriniz esnasında yeri geldiğinde hayatınızı ortaya koyuyorsunuz. Bu anlamnda yaşamını yitiren birçok meslektaşınız bulunuyor. Bizim açımızdan da belediye başkan arkadaşlarımız görevini yerine getirirken yaşamlarıından oluyorlar.” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZE SEVGİ-SAYGI DUYMALIYIZ”

15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek konuşmasını sürdüren Mandalı, gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun süreci yıllar öncesinden öngördüğünü savundu. Her zamankinden çok toplumsal barışa ihtiyaçları olduklarını kaydeden Mandalı, bunun için de herkesin birbirini sevgi-saygı duyması gerektiğini vurguladı.
banner287

“CUMHURİYETİN AYARLARIYLA OYNANMAMALI”

Mandalı şöyle devam etti: “Cumhuriyetin ayarlarıyla oynanmaya çalışılıyor. Cumhuriyetin ayarlarıyla oynandığında nelerle karşılaşılacağını 15 Temmuz gecesi hep birlikte gördük. Aynı şekilde yapılmaya devam edildiği müddetçe 80 ihtilali, 28 Şubat süreci gibi gelişmeler kaçınılmaz olacaktır. Birlikte Atatürk İlke ve İnkilaplarına sahip çıkacağız. Demokrasiyi ve hukuğu sağlam temeller üzerine inşa edebilirsek ne 15 Temmuz süreci ne de diğer süreçler asla yaşanmayacaktır.”

“SORUNLARI YERİNDE ÇÖZÜME KAVUŞTURMALIYIZ”

Türkiye’nin sorunlara yerinde çözüm getirmesi gerektiğini kaydeden Mandalı “Bizim ülkemizden başka gidecek yerimiz yok. Ne Irak ne de Suriye bizi kabul etmez. Ancak bizler kendimizi iyilik meleği olarak görüyoruz.” diye konuştu.

“ORTAK PAYDADA BULUŞMALIYIZ”

Mandalı, tüm toplum olarak ortak paydada buluşmaları gerektiğini ifade etti. Başkanlık sisteminin ülke gündeminne getirilmesini doğru bulmadığını söyleyen Mandalı “Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmeliyiz. Ben yaptığım konuşmalarda kendimi sosyal demokrat, milliyetçi ve AK Partili olarak nitelendiriyorum. Toplum olarak etle-tırnak gibiyiz.” dedi.

“BÜROKRASİYİ GEÇEMİYORUZ”

Konuşmasının son bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Başkan Mandalı, Meydan Projesi çalışmalarına da değindi. Meydan Projesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırma çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Başkan Mandalı, 2017 yılının ortalarına doğru sürecin tamamlanacağına inandığını söyledi. Bürokrasiden de yakınan Mandalı “Bürokrasiyi geçemiyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459