“Milliyetçiliği lokal değil, ulusal anlamda yapmalıyız”

Kapaklı’da bayramın ilk günü düzenlenen bayramlaşma programında protokol üyeleri ve vatandaşlar bir araya gelerek bayramlaştı.

“Milliyetçiliği lokal değil, ulusal anlamda yapmalıyız”
banner301

BAYRAMLAŞTILAR

Saat 13.00’da Recep Güven Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Adem Sekmen ve Serpil Sevgi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri , Muzaffer Yıldıran, Ender Dubaz, Bakser Öztürk, İlhan Çetinkaya, Nalan Çolak, Mahir Aras, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, CHP Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Tansu Altınel, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür, Kapaklı Samsunlular Derneği Başkanı Mustafa Önder, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı İlçe Başkanı Hayati Çakan, Kapaklı Erenler Cemevi Başkanı İrfan Duman, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“ÜZÜNTÜLÜ KUTLUYORUZ”

Bayramlaşma programında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Müslüman alemi olarak bayramı üzüntülü bir şekilde kutladıklarını belirterek “Hem siyasi hem de Müslüman alemini yönetecek liderler olmadığı için bayramları üzüntülü kutluyoruz. Bizleri toparlayacak lider olsa Müslüman alemi olarak üzüntülü olmazdık” dedi. Rusya ve Amerika’nın bayram dolayısıyla 9 gün ateşkesi onayladığını söyleyen Mandalı “Rusya ve Amerika bu işin arkasında olmasa Müslüman alemi birbirine silah çekmez” dedi. 7 milyarlık dünya nüfusunun 1.5 milyarını Müslümanların oluşturduğunu söyleyen Mandalı “Biz Müslüman alemini temsil ediyoruz. Ama asli görevimizi yerine getiremiyoruz” dedi.
banner287

“İNSAN ÖĞESİNDE BİRLEŞMELİYİZ”

İnsan öğesinde birleşilmesi gerektiğini söyleyen Mandalı “Bunu yaparsak dünyada gıpta ile bakılan bir Türkiye tesis edeceğiz. Hem de Türkiye dünyaya örnek olacak. Hepimize birer görev düşüyor. Bu bayramda küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakalım. 7 milyarlık coğrafyada insanı nasıl kucaklayabiliriz bunun hesabını yapmalıyız. Milliyetçiliği lokal anlamda değil ulusal anlamda yapmamız lazım. Lokal milliyetçilikten kendimizi kurtarmamız lazım” dedi.

“ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Mandalı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Atatürk ve silah arkadaşları bize bu coğrafyayı tesis etmemiş ve İstiklal Savasını kazanmamış olsalardı biz bu bayramları kutlayamazdık. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmamız lazım. Kurtuluşu başka bir yerde aramamamız lazım. Atatürk ‘Ne mutlu Türküm diyene’ demiştir. Onu dememiş olsaydı her kafadan bir ses çıkacaktı. Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Mandalı başta Kapaklılılar olmak üzere tüm Müslüman Aleminin kurban bayramını kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mete Canayak
Mete Canayak - 2 yıl Önce

Ne lokali fenerbahçe lokali mi yoksa

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306