Minik öğrenciler 191 kilo atık pil topladı

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kapaklı Anaokulu’nda düzenlenen ödüllü ‘Atık Pil Toplama Yarışması’nda minik öğrenciler 191 kilo atık pil topladı. Kapaklı Anaokulu’nda geçtiğimiz yıl 300 kg atık pil toplanmıştı.

Minik öğrenciler 191 kilo atık pil topladı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Anaokulu’nda atık pil toplama yarışması çerçevesinde ilk eğitim-öğretim yılında yaklaşık 200 kilo atık pil toplandı.
DAHA YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE HEDEFLENİYOR
Kapaklı Belediyesi çevre mühendisi Hüseyin Özel, atık pil toplama yarışmasıyla minik öğrencilere çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılandığını söyleyerek “Bu çalışmayla çocuklara çevre bilincini aşılayarak,  ilerleyen yıllarda daha temiz, daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedeflenmektedir. Çocuklar ailelerine, komşularına, tanıdık ve akrabalarına, atık pillerin verdiği zararları anlatarak atık pilleri toplamakta, sınıflarına ait atık pil kutularında biriktirmektedirler.’’ Dedi.  
“İLK DÖNEM 191 KİLO ATIK PİL TOPLANDI’’
Dönem boyunca, sınıf içerisinde en fazla atık pil getiren çocukların ödüllendirildiğini ifade eden Özel şöyle devam etti: “Dönem sonunda ise sınıflar arasında yapılan değerlendirmede en fazla atık pil toplayan sınıflara ve ayrıca tüm çocuklara teşvik amaçlı Okul Aile Birliği tarafından hediyeler verilmektedir. Geçtiğimiz ders yılı 300 kilo, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı birinci dönem sonu itibariyle 191 kilo atık pil toplandı.’’
banner287
“TOPRAĞA KARIŞTIRĞINDA ZARARI BÜYÜK’’
Kapaklı Anaokulu’nda atık pilleri Kapaklı Belediyesi olarak kendilerinin aldığını ifade eden Hüseyin Özel “Kullanılmış atık pilleri neden çöpe atmadığımızın cevapları çocuklardan alındıktan sonra, atık pilleri teslim alıyoruz. Atık piller çöpe atıldığında içerdikleri zararlı maddeler nedeniyle çevreye ve insanlara büyük zararlar veriyor.’’ İfadelerini kullandı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Hüseyin Özel, toplanan atık pilleri tartarak teslim aldıktan sonra Kapaklı Anaokulu öğrencilerine, , projeyi başlatan ve devamını sağlayan Kapaklı Anaokulu idareci ve öğretmenlerine, projeyi destekleyen Kapaklı Anaokulu aile birliğine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306