Nalbant çalışmaları anlattı

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde basın toplantısı düzenledi.

Nalbant çalışmaları anlattı
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant düzenlediği basın toplantısında çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kapaklı’nın ilçe olmasıyla birlikte 4.yılına girmiş bir kurum olduklarını ifade eden Nalbant, “Okul öncesinde 1466, ilkokulda 7 bin 374, ortaokulda 7 bin 484, lisede 2 bin 448 öğrencimiz eğitim-öğretime devam ediyor” dedi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Dün saat 10.00’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Garnizon Komutanı Tekin Oruç, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, İlçe Müftüsü İsa Aktaş ile Kapaklı ve Çerkezköy yerel basın temsilcileri katıldı.

GÜNCEL KONULAR KONUŞULDU

Progam öncesinde termik santral konusu gündeme geldi. AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin “Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde teknik bilgileri detaylı bir şekilde basın toplantısı düzenleyerek açıklayacağım” dedi.

“18 BİN 772 ÖĞRENCİYE SAHİBİZ”

banner287
Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek, maksadının Kapaklı’ya hizmet eden bütün bileşenleri birlik beraberlik ruhu içerisinde kahvaltıda buluşturmak olduğunu ifade etti. Nalbant, ilçedeki okul ve öğrenci sayılarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Kapaklı’nın ilçe olmasıyla birlikte 4.yılına girmiş bir kurum olduklarını ifade eden Nalbant, ilçedeki öğrenci sayılarını açıkladı. Okul öncesinde 1466, ilkokulda 7 bin 374, ortaokulda 7 bin 484, lisede 2 bin 448 öğrenci olmak üzere mevcut öğrenci sayısının 18 bin 772 olduğunu söyleyen Nalbant, eğitim kurumu sayısını da açıkladı. Nalbant, 2’si resmi 1’i özel olmak üzere 3 ana okul, 10 resmi 1 özel olmak üzere 11 ilkokul, 9 resmi 1 özel olmak üzere 10 ortaokul, 3 resmi 1 özel olmak üzere 4 lise, 1 Halk Eğitim Merkezi, 6 özel motorlu sürücüleri kursu, 2 ortaöğrenim öğrenci yurdu,1 rehabilitasyon merkezi olmak üzere toplamda 39 eğitim kurumuna sahip olduklarını ifade etti.

“261 DERSLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

İlçede görev yapan öğretmen ve ilçedeki derslik sayılarını da açıklayan Nalbant, “757’si kadrolu 109’u ücretli olmak üzere 866 öğretmenimiz var. 12 okulumuz normal eğitim, 15 okulumuz da 2’li eğitim yapmaktadır. Kapaklı’da en büyük sıkıntımız derslik sayısıdır. İlkokul ve ortaokullarda 339 derslik liselerde 113 derslik olmak üzere toplamda 452 derslik mevcut. İlçemize 261 derslik daha kazandırdığımızda tüm okullarda normal eğitime geçmiş olacağız.” dedi. Nalbant ilçedeki 3 okulun kömür kalorifer sistemi, diğer okulların doğalgaz sistemi ile ısındığını da belirtti.

YASAL HAKKIMI KULLANACAĞIM

Konuşmasına devam eden Nalbant şöyle konuştu: “Arzum şudur, mülki amirimizle, belediyemiz ve siyasi parti temsilcilerimizle, basın mensuplarımızla doğru iletişim kurmak.” 36.mesleki hizmet yılına girdiğini ifade eden Nalbant, kısaca mesleki hayatından da bahsetti. Nalbant “Ben demek hatalıdır. Biz olursak başarırız. Bu nedenle ben Kapaklılıyım, memleketi, göçüp geldiği yeri, etnik kökeni, düşüncesi, mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, bu devletin birer ferdiyiz. Beraberce omuz omuza verdiğimiz sürece aşamayacağımız sorun yoktur.” dedi. Geçtiğimiz günlerde kendisiyle ilgili çıkan haber üzerine açıklama yapan Tahsin Nalbant, hayatında hiçbir usulsüzlüğe bulaşmadığını ifade ederek yapılan haberler üzerine yasal hakkını kullanacağını belirtti.

SORULARA CEVAP VERDİ

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306