Okullara Beyaz Bayrakları teslim edildi

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün il genelinde yaptığı denetimi sonucu Kapaklı’dan 9 okul beyaz bayrak almaya hak kazandı.

Okullara Beyaz Bayrakları teslim edildi
banner301
Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları dün Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant tarafından takdim edildi.

Çerkezköy Bakış -
Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında Kapaklı’daki 9 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştı.

2 YIL GEÇERLİ OLACAK
banner287

Okul içi ve çevresi, idarim birim, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuarlar, revir, kantin ve içme suları göz önüne alınarak 100 puan üzerinden bir değerlendirme sonucunda 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen Beyaz Bayrak ve sertifika veriliyor. Bu belge 2 yıl süreyle geçerli olacak.

BEYAZ BAYRAKLARI TESLİM EDİLDİ

Kapaklı’da beyaz bayrak almaya hak kazanan Kapaklı Anaokulu, Sanayiciler İlkokulu, İrfan Fatma Mandalı İlkokulu, Kapaklı Belediyesi Anaokulu, Özel Başakşehir Ortaokulu, Özel Başakşehir İlkokulu, Kapaklı Gazi İlkokulu, Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kapaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne dün Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant tarafından Beyaz Bayrakları teslim edildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459