Parkların zeminine kauçuk zemin döşendi

Kapaklı Belediyesi, parklardaki oyun gruplarında oluşabilecek kazalara karşı çocukların korunabilmeleri adına ilçe genelindeki parklarda çocuk oyun grubu alanlarının zeminini kauçuk ile döşüyor.

Parkların zeminine kauçuk zemin döşendi
banner301

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park revizyon çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki parkların zeminini kauçuk ile kaplamaya başladı. Çocukların daha güvenli alanlarda oynamaları için yapılan düzenlemeler çerçevesinde ekipler Bahçelievler mahallesinde Işıl Sokak, Cumhuriyet mahallesinde Evrim Sokak ve İlkyaz sokak , İsmetpaşa mahallesinde Altınışık Sokak , Atatürk mahallesinde Kurtuluş Mevkii Parkları’nda oyun grubu ve aletli spor alanlarının zeminine kauçuk döşedi. Yerleştirilen kauçuklarla parkta oyun oynayacak çocukların oluşabilecek kazalara karşı korunmasını sağlayan çalışmanın diğer park alanlarında da uygulanmaya devam edeceği belirtildi.
 

banner287
ÇABA İÇERİSİNDEYİZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, çocukların rahat ve sağlıklı oynayabilecekleri ortamlar oluşturma çabası içerisinde olduklarını ifade ederek, çocuk parklarının zeminini kauçuk taban ile kapladıklarını söyledi. Bir yandan çocuklara yeni oyun alanları oluşturmaya devam ettiklerini dile getiren Başkan Mandalı, diğer yandan bazı parklarda oyun gruplarının zenginleştirildiğini söyledi. Çocuk oyun alanları içerisine yerleştirilen kauçuk zemininin darbe emici özelliğe sahip olduğunu ve esneklik sayesinde düşme ve darbe sonucu yaralanmaları önlediğini belirten Mandalı, diğer parklarda çocuk oyun gruplarının zemininin kauçuk tabanla kaplanmaya devam edeceğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin oto yıkama
Emin oto yıkama - 10 ay Önce

Abi Bn dükkanda iş yapamıyorum toz duman gidiyor bir köprü yaptılar 2ay dükkan kapadım kiramı kim ödeyecek gelip yolu bile yıkamadılar çocuk lar pi suda yüzüyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306