Şoför esnafının sorunlarını dinlediler

Kapaklı’da faaliyet gösteren S ve J plakalı kooperatiflerin yöneticileri düzenlenen kahvaltı programında sorunlarını anlattı.

Şoför esnafının sorunlarını dinlediler
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkan Hasan Bayram ile Ulaşım Koordinasyon Müdürü Çiğdem Çivrekoğlu, Kapaklı’da düzenlenen kahvaltılı toplantıda şoför esnafının sorunlarını dinlediler.

KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER

Kapaklı Aksu Kafe’de dün saat 09.00’da düzenlenen kahvaltı programına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram, Ulaşım Koordinasyon Müdürü Çiğdem Çivrekoğlu, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ile Kapaklı’da faaliyet gösteren S ve J plakalı kooperatif başkanları katıldı.

SORUNLARI ANLATTILAR

Yaklaşık iki saat süren kahvaltılı toplantıda kooperatif başkanları sordu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram ile Ulaşım Koordinasyon Müdürü Çiğdem Çivrekoğlu cevapladı.

AS: ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, durum değerlendirmesi yaptıklarını söyleyerek “Sorunları kaynağından öğrenerek çözüm bulmaya çalışacağız. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle geçtiğimiz günlerde Çerkezköy’deki
okulları ziyaret ederek taşımacılıkta sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduk. Şoför esnafı arkadaşlarımızla da konuşuyoruz. Önümüzdeki hafta Kapaklı’da benzer bir çalışma içerisine gireceğiz. Sonrasında da çözüm yolu üzerinde çalışma yapacağız” dedi.

banner287
BAYRAM: ORTAK HAREKET EDELİM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram, şoför esnafından sorunlarını bireysel çözüm bulma yerine ortak hareket etmelerini istedi. Bayram: “Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na sorunlarını iletebilirsiniz. Bu şekilde hem yerel yönetimlere taleplerinizi iletebilir hem de çözümde daha kolay yol almış olursunuz” dedi.

“SIKINTILARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ”

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte Tekirdağ genelinde yoğunluk yaşadıklarını kaydeden Hasan Bayram “Bizler sizlerin sıkıntılarını çözmek için bu görevdeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak da bu konuda hassas davranıyor. Bizlere talimatı her ne olursa olsun, esnafın sorunlarını çözüme kavuşturmamızdır. Sizler sorunlarını çözdükçe hem biz hem de sizler mutlu oluyorsunuz. Bu şekilde daha sağlıklı bir taşımacılığın yapılması sağlanmış olunacak” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ulaşım Koordinasyon Müdürü Çiğdem Çivrekoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yeni kuruluşu nedeniyle bazı taleplerde zamana ihtiyaçları olduğunu belirterek “Özellikle şoför esnafından işlemlerini Tekirdağ merkeze gelmeden çözülmesi yönüne talep alıyoruz. Biz de bunun için bir süredir talep doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tekirdağ genelinde yaklaşık 11 bin ticari plaka bulunuyor. Bunun arşiv kaydını yapıyoruz. Herşeyin elektronik ortamda yapılabilmesi için önce alt yapıyı tamamlamamız gerekiyor. Yaklaşık 11 bin ticarı aracın datasının sisteme girilmesi gerekiyor. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer Büyükşehir Belediyelerinin de çalışmalarını inceliyoruz. Kısa süre içerisinde web ortamında tüm işmelerin yapılabileceği bir sistemi hizmete sunmuş olacağız” dedi.

“KORSAN ÇALIŞANLARI BİLDİRİN”

Korsan çalışanlara yönelik bir soru üzerine Hasan Bayram, kanun dışı çalışanları kendilerine bildirmelerini istedi. Bayram “Tekirdağ genelinde tüm faaliyetlerin belirlenen kurallar çerçevesinde sürdürülmesi gerekiyor. Kanun ve yönetmelikler dışında faaliyet gösterilmesine müsaade edilmesi söz konusu olamaz. Rutin denetimler dışında da denetimler sıklaştırılacak. Kurallara uymayanlar gereken yaptırımlarla karşılaşacak” diye konuştu. Program karşılıklı soru-cevap şeklinde devam etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459