Söz verdim, AK PARTİ’ye geçeceğim

Kapaklı Pazarcılar ve Küçük Esnaflar Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurulu’na katılan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, TBMM’ye sunulan Yasa Tasarısı’nda Kapaklı’nın ilçe ilan edildiğini, Karaağaç ve Çerkezköy’e bağlı tüm köylerin Kapaklı’ya bağlandığını vurgulayarak, “Bizim sınırlarımız yaklaşık 7 kat büyüdü. Kapaklı kasaba görüntüsünden kurtulup, kent hüviyeti kazanacak” diye konuştu. Tasarı gündeme gelir gelmez, Kapaklı’nın ilçe olması durumunda hiçbir karşılık beklemeksizin AK Parti’ye geçeceği sözünü verdiğini anımsatan Başkan Mandalı “Şimdi de, bu sözümün arkasındayım. Beni aday gösterip göstermemeleri önemli değil, hiçbir beklenti içerisinde olmadan, AK Parti’ye geçeceğim.” Dedi.

Söz verdim, AK PARTİ’ye geçeceğim
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Pazarcılar ve Küçük Esnaflar Yardımlaşma Derneği’nin olağan kongresi önceki gün saat 20.00’da dernek merkezinde yapılarak yeni yönetim seçildi.
“SİZE YABANCI DEĞİLİM’’
Kongrede konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı pazarcılar derneğinin belediyeye katkıları olduğunu belirterek, “Pazarcı ve esnaflık zor bir zanaattır. Ben de 1997 yılına kadar esnaflıkla uğraştım, dolayısıyla sizlere ve çalışma sistemlerinize asla yabancı değilim.’’ Dedi.
“KENDİNİZİ DENETLEMEK ÖNEMLİ’’
 2004 yılında belediye başkanlığına seçildiğini hatırlatan Mandalı, “daha göreve geleli bir yıl geçmeden yönetim kurulu arkadaşlarımızla toplanıp pazarcıları belediyenin değil, onları kendilerini denetlemelerinin daha önemli olduğuna inandık. Bu neticede sizlerle de bir araya geldik ve neticede bu derneğin temelleri atıldı. Dernek içerisinde tabii ki rekabet olacak, ama bu tatlı bir rekabet olacak. Dolayısıyla her zaman birlik için de olun.’’  İfadelerini kullandı.
“KAPAKLI PAZAR GERÇEKLEŞEMEDİ’’
“Kapaklı’da kapalı Pazar alanını bir türlü gerçekleştiremedik’’ diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Mandalı, ‘Bu konuda proje hazırlıkları da yapıldı. Pazar yerinin büyümesi için çabaladık, ancak orada belediyenin arazisi yok. Dolayısıyla, bir takım engeller çıktı. Şu an da pazarımızın kurulduğu yer de çok iyi. Ancak, verdiğimiz sözün arkasındayız lakin bu konuda işler resmiyette ilerlemek zorunda. Bizler de altı otogar olan üzeri kapalı olan bir pazar yeri isteriz. ’’ diye konuştu.
“KASADA 6 MİLYON TL CİVARI PARA VAR’’
Mandalı ne gerekiyorsa resmiyet çerçevesi içerisinde ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Çok şükür bunu yapmaya imkanımız var. Kasamızda 6 milyon TL civarı nakit para var. Pazar yeri ile ilgili proje 2,5 milyon TL’ye tekabül ediyor, bu maliyet de bizleri üzmüyor.’’ Dedi.
“PAZAR YERİ TAŞINABİLİR’’
Kapaklı’nın artan nüfusuyla birlikte ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşandığına dikkat çeken Mandalı, “Bu kapsamda pazara gelen vatandaşlarımız da zorluk çekiyor. Bu doğrultuda eski belediye yanındaki pazar yeri daha geniş caddeler olan Aşıklar ve İstiklal Caddeleri’ne taşınabilir. Orası daha geniş caddeler. Bu söylediklerim sadece benim fikrim, yine sizlerle oturur istişare yaparız. Sizlerden gelecek talep ne olursa olsun kanunlar doğrultusunda her zaman destek vermeye hazırız.’’  Şeklinde konuştu.
“BU MÜJDE HEPİMİZİN MÜJDESİ’’
Başkan Mandalı, Kapaklı’nın ilçe olma konusuna değinerek şöyle devam etti: “Önceki gün itibariyle Başbakanımız ve Bakanlar Kurulu’nun da imzalaması neticesinde Kapaklı’mız ilçe oldu. Hepimize hayırlı olsun. Bu konu gerçekten zor bir konuydu, zor bir süreçti. Sessiz sedasız bir şekilde çalışmalarımızı yürüttük. Bize bağlanan yerler de Pınarca, Karlıköy, Uzunhacı, Bahçeağıl ve Yanıkağıl olmak üzere 5 tane köy bağlandı. Bunların akabinde de Karaağaç bize bağlandı.’’
“COĞRAFYAMIZ 7 MİSLİ DAHA BÜYÜDÜ’’
banner287
“Karaağaç’ın da biz bağlanmasıyla coğrafyamız en az 7 misli daha büyüdü.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Mandalı, “bundan sonra Kapaklı kendi yerinden ve başlanan yeni yerlerden sorumlu olacak. Bu bizlere çok şey getirecek. Biz çok şey kazandık. Şimdi vatandaşlarımız ve bazı arkadaşlarımız Kapaklı için ‘burası büyük bir köy’ diyor. Doğru. Biz de bu benzetmeden kurtulmak için ilçe olmalıydık. Çünkü, 1986 yılından köy tüzel kişiliğinden kasabaya geçerken, rahmetli kurucu başkan Recep Güven bu işe çok büyük hizmetler etti. O zaman bizi kasaba yaptı, ama bizim ilçe olmamız gerekliydi. Sadece kasaba olduk, ama köy görünümünden kurtulamadık. Bizim kamu binalarımızın olmasıyla işte biz bu görünümden kurtulacağız. Şu anda o yola ilerliyoruz.’’ Şeklinde konuştu.
“SEÇİMLERLE BİRLİKTE RESMİYET TAMAMLANACAK’’
Yerel seçimlerin öne alındığına da değinen Mandalı, “27 Ekim 2013’te gerçekleşecek olan yerel seçimlerle birlikte de Kapaklı’nın ilçe olması net olarak resmileşecek. Bununla birlikte il genel meclis üyeleri tasfiye edilecek. Yani il genel meclis üyeleri artık seçilmeyecek. Burada seçilen belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri büyükşehirde yönetimin içerisinde olacak. Bu da bize büyükşehir belediyelerine tanzim edilen bütçelerin neredeyse 1,5 katı daha fazla ödenek verecek. Yani bizi artık büyük projeler bekliyor. Köydük kasaba olduk, kasabaydık şu anda ilçe olduk.’’ Yorumunda bulundu.
“2 YIL ÖNCE SÖZ VERDİM’’
Her partiden oy alarak başkanlığa seçildiğini ifade eden Başkan Mandalı, “2 yıl önce Kapaklı’nın ilçe olması durumunda iktidar partisi olan Ak Parti’ye hiçbir beklenti içerisinde olmadan geçeceğime söz vermiştim. Şimdi de hiçbir şey beklemeden yani beni aday gösterirler ya da göstermezler onların teveccühüne kalmışBeni katı bir siyasetçi, at gözlüğüyle bakan bir siyasetçi olarak görmeyin. Yani bir AK Parti’ye girdim, burada siyaset yaparsam diğer partilerde diğer görüşlerde olan arkadaşlarımı bertaraf etme şansına değilim.’’ diye konuştu.
“OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞTI’’
Mandalı’nın ardından söz alan Dernek Başkanı Çetin Tutar, belediyenin şu ana kadar her zaman derneğin arkasında olduğunu belirterek, “Başkanımıza bundan dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Şunu da eklemeden edemeyeceğim, bu dernek bugüne kadar çok olağanüstü çalıştı.’’ Dedi.
MADDELER OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Gündem maddesi olarak belirlenen ‘yönetim kurulu faaliyet raporu, kesin hesap bilançosu, kanuni bütçe’ okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Maddeler doğrultusunda dernek kasasında 122 bin 678 TL olduğu bilgisi verilerek,  oy birliğiyle kabul edildi.
YENİ BAŞKAN ÜZEL OLDU
Yapılan oylama neticesinde dernek başkanlığına Ceyhan Üzel, başkan yardımcılığına Ahmet Köroğlu, yönetim kurulu asil listeye de Nebi Yeşil, Sedat Şen ve Çetin Tutar 1 red oyuna karşı oy çokluğuyla seçildi.
OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİLER
Yönetim kurulu yedek listeye Sabri Parkın, Halil Elgün, Güven Özgerçek, Satılmış Salcıoğlu, Dursun Yıldız; denetim kurulu asil listeye Sami İnce, Fatih Yıldız, Erhan Aram; denetim kurulu yedek listeye ise İhsan Karaca, Fedai Bertan ve Muhammet Özcan oy birliğiyle kabul edildi.
ORGANİZEDEKİ PAZAR KALKACAK
Yapılan oylamanın ardından bir pazarcının “Organizedeki pazarın kaldırılacağı konuşuluyor, doğru mu?’’ sorusunu yanıtlayan Mandalı, “Oradaki arazi belediyeye ait değil. Pazar kalkabilir. Bununla ilgili olarak da dernekten yönetim kurulu arkadaşlar gelir, İsmetpaşa’da uygun bir pazar yeri belirleriz.’’ Diye karşılık verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Cemal
Cemal Cemal - 6 yıl Önce

her türlü boyanabilirsiniz.yakışır

Mustafafa KARATAŞ
Mustafafa KARATAŞ - 6 yıl Önce

birlik ve beraberlik zamani geç tabi ki.

sedat şen
sedat şen - 6 yıl Önce

derneğimize verdiğiniz değerden dolayı sizlere tşk ediyoruz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493