“Tehlike göz ardı edilmeyecek”

Yıldızkent Kavşağı’nda inceleme yapıldı.

“Tehlike göz ardı edilmeyecek”
banner301
Ergene Kaymakamı ve Kapaklı Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin, Kara Yolları Genel Müdürlüğü Büyükçekmece, Mimarsinan 12. Şube Şefi Nejdet Boltürk ve Karayolları 1. Bölge Trafik Güvenliği Baş Mühendisi Ergün Çiftkaya ile birlikte Yıldızkent Kavşağı’nda inceleme yaparak yaklaşık 8 yıl önce yapımına başlanan ve bir süre önce bir bölümü trafiğe açılan Kapaklı – Saray çevreyolunda trafik kazalarına karşı yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Çerkezköy Bakış -
Ergene Kaymakamı ve Kapaklı Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin, Kara Yolları Genel Müdürlüğü Büyükçekmece, Mimarsinan 12. Şube Şefi Nejdet Boltürk ve Karayolları 1. Bölge Trafik Güvenliği Baş Mühendisi Ergün Çiftkaya ile birlikte Yıldızkent Kavşağı’nda inceleme yaptı.

İNCELEME YAPTILAR

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın geçtiğimiz günlerde Kapaklı’ya yaptığı ziyarette Yıldızkent kavşağındaki sıkıntılar Vali Ceylan’a aktarılmıştı. Vali Ceylan’ın Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile irtibata geçmesinin ardından ilçeye gelen Kara Yolları Genel Müdürlüğü Büyükçekmece, Mimarsinan 12. Şube Şefi Nejdet Boltürk ve Karayolları 1. Bölge Trafik Güvenliği Baş Mühendisi Ergün Çiftkaya; Ergene Kaymakamı ve Kapaklı Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin ile birlikte Yıldızkent Kavşağı, Kapaklı Otogarı, Kapaklı Küçük Sanayi Sitesi girişindeki kavşaklarda kalıcı çözüm için inceleme yaptı.

“TALEP EDİLEN HER ŞEYİ YAPMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ”
banner287

Karayollarında insanların can güvenliği için talep edilen her şeyi yapmakla yükümlü olduklarını belirten Büyükçekmece, Mimarsinan 12. Şube Şefi Nejdet Boltürk “Yerel yöneticiler ve mülki amirler müdürlüğümüze gerekli yazılı müracaatlarını yaparsa bizler bu duruma sessiz kalamayız. Yerinde gerekli incelemeleri yaparak istekler doğrultusunda hareket ederiz” dedi.

“GÖZ ARDI EDİLMEYECEK”

Ülkemizde karayollarının projelerine destek veren büyükşehir belediyelerinin olduğunu ifade eden Karayolları 1. Bölge Trafik Güvenliği Baş Mühendisi Ergün Çiftkaya da “Kapaklı Yıldızkent kavşağındaki tehlike tarafımızdan göz ardı edilmeyecek. Ancak yapılacak işlerde Kapaklı ilçe belediyesinin bizlere bir proje sunarsa, Tekirdağ büyükşehir belediyesi de bizlere kamulaştırma da yardımcı olunursa insan hayatının önemli olduğu günümüzde neden bizler de elimizden geleni yapmayalım?” dedi. Karayolları ekiplerinin bu bölgede çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Çiftkaya “Hava şartları müsaade ettiği takdirde trafik işaretleri de arttırılarak kesin çözüm bulunana kadar doğacak olası kazalardan bu bölgeleri korumaya çalışabiliriz” dedi.

“ORTAK ÇALIŞMAYA HAZIRIZ”

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da belediye olarak kavşakların projelendirilmesine hazır olduklarını ifade etti. Buradaki tehlikenin ortadan kalkması için Karayolları Müdürlüğü ile ortak çalışmaya hazır olduklarını kaydeden Mandalı 3Bu kavşaklarda yapılacak olan alt ve üst geçitlerin projelerini Kapaklı Belediyesi olarak projelendirip sunmaya hazırız. Çalışmalar bittikten sonra herkes cebinde ki ehliyetin hakkını verip kurallara uyarsa sorun kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 2 yıl Önce

Ne gerek var kardeşim ölen ölür kalan kalır üzmeyin canınızı Bu saate kadar nerdeydiniz masallar diyarındamı

Atakan
Atakan - 2 yıl Önce

Hey Kara Yolları 8 yıldır bitiremediniz yolu yazıklar olsun size şimdi de can güvenliği olmadan yolu açıyorsunuz bu nasıl bir zihniyet. Sonra bize ne talep gelirse yaparız diyorsunuz Sayın Mandalı size 8 yıldır size söylüyor buraya bir dal-çık yapalım diye ? tabi iş paraya gelince biraz da siyasi olunca böyle oluyor dimi. Şimdi kalkmış belediye proje yapsınmış bilmem ne adam size yapayım dedi kardeşim neden sayın başkana müsade etmediniz. Bu kavşak tamamen kara yollarının eksikliğinden başka bir şey değildir.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459