Tokatlılar Kazak gölünde bir araya geldi

Kapaklı Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Gurbetten Sılaya Piknik Şöleni Kazak Gölü’nde gerçekleştirildi. Katılımcılara Tokat yöresi yemekleri olan Madımak, Bat ve Katmer’in ikram edildiği şölende sahne alan sanatçılar, davetlilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Tokatlılar Kazak gölünde bir araya geldi
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy ve beldelerinde yaşayan Tokatlılar, Kapaklı Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Kazak Gölü’nde düzenlediği piknikte bir araya geldi.
PİKNİK ŞÖLENİNE KATILIM YOĞUN OLDU
Kazak Gölünde saat 11.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan piknik şölenine AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, Tekirdağ İl Genel Meclis üyeleri M.Zeki Gürcün, Sami İkizler, Hasan Karaca ile Ercan Çorbacı, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Kapaklı Belde Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi İrfan Demir, Çerkezköy İlçe PTT Şube Müdürü Ali Arslan, Kapaklı Belediyesi Eski Başkan adayları Mustafa Çetin ve Akın Yılmaz, AK Parti ilçe ve belde teşkilatı üyeleri ile çok sayıda Tokatlı katıldı.
TOKAT’IN ÇOK EKMEĞİNİ YEDİM
Pikniğe ilk gelenler arasında yer alan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, piknik şölenine katılan Tokatlılara sevgili hemşehrilerim diye hitap ederek “Tokat’ın benim için ayrı bir önemi var. 1975-1979 yılları arasında Tokat İmam Hatip Lisesinde okudum. 4 yıl ekmeğini suyunu içtim. Hayatımın şekillenmesine katkı veren bir şehirdir Tokat. Bu yüzden Tokat’a minnet duyuyorum ve buradaki Tokatlıları da çok seviyorum. Tokatlılarla birlikte kaldığım için o müşfik, vatanını milletini seven yapısını kendine az da olsa yetinmesini bilen yapısını iyi biliyorum. Çerkezköy’de barış içinde, Çerkezköy’ü oluşturan diğer unsurlarla birlikte ve diğer derneklerle kardeşçe huzur içinde yaşamanızı temenni ediyorum” dedi.
TABAĞI SİLİP SÜPÜRDÜM
Tokat’a özgü yöresel yemeklerin pişirilerek ikram edildiği piknik şöleninde konuşan Ertem, “Dernek çatışı altında faaliyette bulunmaya çalışan kardeşlerimize her seferinde kendi yörelerinize özgü damak tadını sunun demiştik. Bugün burada bir ilki yaşıyoruz ve bu kültür, örf ve adetler ilelebet yaşanabilsin. Bugün ilk defa bir dernek pikniğinde tamamen yöresel yemekler yendi. Madımak, bat ve katmer hepsini silip süpürdüm. Tabakta hiçbir şey bırakmadım. Bundan sonraki piknikte Tokat’ın folklor gösterisinin yer almasını isterim” diyerek konuşmasını tamamladı.
banner287
SANATÇILAR DAVETLİLERİ COŞTURDU
Ali Ertem’in konuşmasını tamamlamasının ardından Kapaklı Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahrettin Bayırlı kendisine teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Gurbetten Sılaya 1. Buluşma Pikniği’nde sanatçılardan ilk olarak Eryılmaz sahne aldı. Söylediği birbirinden güzel parçalarla pikniğe katılanları coşturan sanatçı Eryılmaz, zaman zaman söylediği hareketli parçalarla davetlilerin oynamasını sağladı. Şölene katılan diğer sanatçılar Funda Genç, Seyhan Güler ve Yeliz’de davetlilere unutamayacakları bir gün yaşattılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459