ULU-DER Kapaklı’da destek istedi

ULU-DER Başkanı Tuna Altay ile Türkmen Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Bozan, Kapaklı Tokatlılar Derneği’ni ziyaret etti.

ULU-DER Kapaklı’da destek istedi
banner301
Çerkezköy Bakış - Uluslararası İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ULU-DER) Başkanı  Tuna Altay ile Türkmen Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Bozan, Kapaklı Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, Suriye’deki mazlumlar için destek istediler.

TOKATLILAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

Önceki akşam saat 19.00’da düzenlenen ziyarette Tuna Altay ile Hüseyin Bozan’ı Kapaklı Tokatlılar Derneği Başkanı Yusuf Orçun Demir ile Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Ziyarette Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz, Ak Parti İl Seçim İşleri Başkanı Ercan Üçel, SATİVES Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz ile Çetin Group Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Çetin  hazır bulundu.

HAKLI MÜCADELE SAVAŞA DÖNÜŞTÜ

Türkmen Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Bozan, Suriye’deki savaşta Türk İslam mührünün silinmeye çalışıldığıni söyleyerek “Bu dönüşüm 23,5 milyonluk nüfusun yönetiminin 900 bin Nusayri mutlu azınlığının baskı ve asimilasyonuna  bırakılmasıdır. Zulüm, baskı ve katliamların gölgesinde Suriye halkı, haklı mücadelesini özgürlüğü adına savaşa dönüştürmüştür.” şeklinde konuştu.

banner287
“YARIM MİLYON KİŞİ ÖLDÜ”

Savaşta ölenlerin sayısının tespit edilmesinin zor olduğunu kaydeden Bozan şunları söyledi: “Bu savaşta ölen mazlum sayısı sayılmayacak kadar çoktur. BM kayıtlarında ölen sayısı 500 ile 750 bin arasındadır. Savaşta yaralanan, sakat kalan insan sayısı 1 milyondur. Suriye'den evlerinden ayrılmak zorunda kalan mülteci sayısı 5 ile 8 milyon arasındadır. Suriye'de kalanların bombalar arasında yaşam ve ölüm mücadelesi verdiği şartlarda gıda, un, sağlık gibi insanı ihtiyaçları artık ulaşamayacakları ihtiyaçlar haline gelmiştir." Şeklinde konuştu.

“İKİ YILDIR FAALİYET GÖSTERİYORUZ”

Dernek hakkında bilgi veren ULU-DER Başkanı Tuna Altay, derneğin iki yıl önce kurulduğunu ve bu güne kadar Suriye'de yardıma muhtaç insanlara 6 yüz tır dolusu yardım götürdüğünü söyledi. Altay “Derneğimizin amacı başta Suriye mazlumları ve Türkmenler olmak üzere  Doğu Türkistanlı, Özbek ve Kafkasyalı muhacirlerin sorunları ile ilgilenmektir.” dedi.

“YARDIMLAR MAZLUMLARA ULAŞTIRILIYOR”

Tuna Altay, Derneğe yapılan ayni yardımların İstanbul'da depolandığını belirterek “Suriye'de ki savaşın getirdiği olumsuz şartlara kayıtsız kalmamak adına derneğimiz Türkiye'nin her köşesinden yapılan yardımları önce İstanbul'daki depolarında  toplayıp sonrada Halep ve İdlip'teki depolarında tasnif ederek mazlumlara ulaştırmaktadır. Un, bulgur, pirinç, yağ, su ve elbise gibi  malzemeler  yanında TL cinsinde nakdi yardımlar  TR 5200 0100 1570 7647 2594 5003 nolu hesaba, Euro cinsi yardımlar ise TR 5200 0100 1570 7647 2594 5004 hesaba yapılabilir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459