Yağmur suyu hattı döşeniyor

14 sokak ve caddede yağmur suyu hattı çalışmalarını tamamlayan Kapaklı Belediyesi ekipleri, son olarak Bahçelievler Mahallesi Kayacı ve Nazlı Sokak'ta yağmur suyu hattı çalışmalarına devam ediyor. Kapaklı’nın her yerinde alt yapı çalışmalarının sürdürüleceği bilgisi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘’Yeni yağmur suyu hatları çalışmalarının tamamlanmasının ardından belirli bölgelerde yaşanan taşkın ve su baskınlarının da önüne geçilmiş olacaktır.’’ Dedi.

Yağmur suyu hattı döşeniyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı  Belediyesi’nce hazırlanan alt yapı programı çerçevesi kapsamında; İnönü Mahallesi'nde Saray Caddesi ve Onur Sokak Cumhuriyet Mahallesi'nde Özgü, Erdem, Didem, Serçe, Kıvanç ve Şafak Sokak'ta Bahçelievler Mahallesi'nde ise Değirmen, Necip Fazıl, Yavuz Selim, Kayalık, Ayan Sokak ile Anafartalar Caddesi'nde  yağmur suyu gideri hattı yapım çalışmaları tamamlandı.
“ALT YAPI SAĞLIKLI YAPILAŞMA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’
Çalışmaların son olarak Bahçelievler Mahallesi Kayacı ve Nazlı Sokak’ta sürdüğünü ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konu hakkında bilgi vererek, “Belediyemizin temel hizmet alanlarından biri olan alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Hizmette kaliteyi daha da artırmak ve daha fazla hizmet sunma amacındayız.Çünkü, alt yapının sağlıklı yapılaşma çok öenmli olduğunu biliyoruz.’’ Dedi.
“TAŞKIN VE SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK’’
“Kapaklımız  hızla gelişen, büyüyen ve yapılaşan bir bölgesidir.’’ Diyen Mandalı şöyle devam etti: “Bu beldemizde ki  yapılaşmaya paralel olarak kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının çözümü amacıyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu hatların tamamlandığında bazı bölgelerde yaşanan taşkın ve su baskınlarının da önüne geçilmiş olacaktır. Kapaklının tüm ihtiyaçlarının farkındayız yetki imkan ve kanunlar çerçevesinde çalışmalarımız aralıksız olarak devam ettiriyoruz.’’
banner287“4 METRE DERİNLİĞİNE HAT ÇEKİYORUZ’’
Konuya ilişkin bilgi veren bir diğer isim olan Kapaklı Belediyesi Fen İşleri İnşaat Mühendisi Necmi Ölke ise, çalışamalrda kullanılan büzlerin sokağın yapısına göre değiştiğine dikkat çekerek,  “İnönü Mahallesi'nde Saray Caddesi ve Onur Sokak Cumhuriyet Mahallesi'nde Özgü, Erdem, Didem, Serçe, Kıvanç ve Şafak Sokak'ta Bahçelievler Mahallesi'nde ise Değirmen ve Necip Fazıl, Yavuz Selim, Kayalık, Ayan Sokak ile Anafartalar Caddesi'nde yaptığımız bu yağmur suyu giderlerinde cadde ve sokaklarda yolların durumuna göre 300, 500 ve 600'lük büzler döşenmekte. Yağmur suyu gideri kanalını 3 ile 4 metre derinliğinde 1 metre genişliğinde açarak içerisine büzleri yerleştirilip daha sonra kanalın üzeri kapatılıyor. Yapılan baca sistemiyle yolda bulunan mazgallardan fazla yağmur suları tahliye ediliyor” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493