Yeni yerinde hizmete başladı

Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Vatan Aile Sağlığı Merkezi, yeni hizmet binasına taşındı.

Yeni yerinde hizmete başladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Daha kaliteli ve sağlıklı hizmet verebilmek için Turgut Özal Caddesi Şen Sokak’taki yeni yeni hizmet binasına taşınan Vatan Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Şakir Oda, Kapaklı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Pakize Özgür Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, daire amirleri ile aile sağlık merkezi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

“4.DOKTOR İÇİN TALEPTE BULUNDUK”

banner287
Açılış öncesi bir konuşma gerçekleştiren Vatan Aile Sağlığı Merkezi’nin sorumlusu Dr. Selim Çayır, katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Çayır, “Vatan Aile Sağlığı Merkezi Yıldızkent bölgesinde hizmet vermeye başladı. 2012 yılının mayıs ayında ise Vatan Caddesindeki yerine geçmiştir.4 yıldan beri de oradaki yerinde hizmet vermiştir. Günden güne artan Kapaklı nüfusu sebebiyle hizmet yerinin ihtiyacı karşılamadığı düşünülerek o binadan ayrılıp yeni yerimize taşınmış bulunmaktayız.” dedi. Vatan Aile Sağlığı Merkezi olarak 3 doktor 2 hemşire 1 tıbbi sekreter 1 personel kadrosuyla hizmet verdiklerini belirten sorumlu hekim Çaylı 4. doktor için de gerekli kurumlara başvurduklarını ifade etti.

“HER YIL 2 DOKTORA İHTİYACIMIZ VAR”

Açılışta konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yeni hizmet yerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Mandalı, belde oldukları süreçte belediye olarak gelen talepler doğrultusunda tüm kamu kuruluşlarına ellerinden geldiğince maddi manevi yardım ettiklerini ifade etti. İlçe statüsüne kavuştuktan ve Tekirdağ’ın da büyükşehir statüsüne girmesinden sonra maddi olarak yardımlarının azaldığını ifade eden Mandalı “Maddi anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Belediye olarak borcumuz yok ama yürüyen hiyerarşiden dolayı bazı eksikliklerimiz var.” diye konuştu. Kısıtlı imkanlarla da olsa gerek Aile Sağlık Merkezlerine gerek İlçe Milli Eğitim ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine yardımlarının sürdüğünü ifade eden Mandalı hızla artan nüfusa dikkat çekti. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Nüfusumuz hızla artıyor. Son on yıllık süreçte nüfusumuz 2 katına çıkmış durumda. 2007’de 50 bin olan nüfusumuz bugün 100 bine ulaşmış durumda. Bu da her yıl 2 doktora ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor.” diye konuştu.Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından merkezin açılışı yapıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306