AKAUM’dan "Kadına Dair" sergi ve tiyatro

Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği "Karma" adlı sergi ve "Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle" adlı tiyatro gösterimi, İktisadi ve İdari Bilimler...

AKAUM’dan "Kadına Dair" sergi ve tiyatro
banner301

banner287
Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği "Karma" adlı sergi ve "Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle" adlı tiyatro gösterimi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

"Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle" adlı tek kişilik tiyatro gösterimi, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Fatma Kandemir tarafından sahnelendi. Alkışlarla biten gösterimin ardından Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zerrin Sungur Taşdemir günün anlam ve önemine dair, "Öncelikle buraya katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza, etkinlikte emeği geçen tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Şiddetin olmadığı, kadın ve eşitlik adına normalleşen bir dünya diliyorum. Umarım sanatla ve edebiyatla daha çok uğraşabildiğimiz bir dünyaya kavuşuruz" ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Taşdemir’in konuşmasının ardından katılımcılar, sergilenen eserleri inceledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306