Minik öğrenciler geçmişini müzede öğreniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesine gelen ilkokul öğrencilerine Samsun tarihi ve geçmişi öğretildi.İlkadım Alparslan İlkokulu 4. sınıfta bulunan 34 öğrenci, “Şehrimi Tanıyorum, Geçmişimi Öğreniyorum” etkinliği kapsamında...

Minik öğrenciler geçmişini müzede öğreniyor
banner301

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesine gelen ilkokul öğrencilerine Samsun tarihi ve geçmişi öğretildi.

banner287
İlkadım Alparslan İlkokulu 4. sınıfta bulunan 34 öğrenci, “Şehrimi Tanıyorum, Geçmişimi Öğreniyorum” etkinliği kapsamında öğretmenleriyle birlikte Samsun Kent Müzesini gezdi. Tarihçi Ercan Yalçın, öğrencilere Samsun’un ilk çağdan günümüze kadar gelen tarihi hakkında bilgiler verdi.

Müzeyi gezen öğrenciler Samsun ve geçmiş hakkında çok güzel bilgiler edindiklerini belirterek müzenin çok güzel olduğunu söylediler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kent Müzesi Şube Müdürlüğünde görevli Tarihçi Ercan Yalçın gezinin ardından, “Bugün 34 öğrenci müzemize geldi. Samsun’un her yerinde öğrencilere gelerek müzemizden bilgi alıyorlar. Çocuklar müzeyi gezerek şehir bilincini ve kentleşme bilincini anlatıyoruz. Kendi tarihlerine sahip çıkacak bir vizyonu onlara kazandırıyoruz” dedi.

Müzeyi gezen öğrenciler daha sonrasından soy ağacı etkinliği gerçekleştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306