Ambalaj atıkları geri kazanılıyor

Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Malkaralılara bilgilendirmelerde bulunuluyor.

Ambalaj atıkları geri kazanılıyor
Çerkezköy Bakış - Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Malkaralılara bilgilendirmelerde bulunuluyor.
BİLGİLENDİRME YAPILIYOR
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle başlattığımız Malkara Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesini sürdürüyoruz” dedi.
“KAYNAKLAR YERİNDE KULLANILMALI”
banner287
Faaliyetler, ekiplerce esnaf ve evlerin ziyaret edilmesi ve bilgilendirici broşür dağıtılması suretiyle devam ederken; vatandaşlara dağıtılan broşürler içeriğinde ambalaj atıkları geri kazanım projesinin önemi ve işleyişi hakkında bilgiler ile Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un proje hakkındaki açıklamaları yer alıyor.
Proje ile cam, plastik, metal, kağıt-karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlanmasının amaçlandığını belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta kaynak tasarrufu olmak üzere çevremizin korunması, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılması, küresel ısınma yavaşlaması ve ülke ekonomisine değer yaratılması adına Malkara halkını kampanyaya destek olmaya çağırıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 19:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306