banner507

2 gün için 190 bin TL’lik fatura mı kesildi?

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, yaptığı açıklamada sel felaketinin ardından biriken suları temizlemek için Çerkezköy’e getirilen iki adet vidanjöre iki günlük iş için 190 bin TL’lik fatura kesildiğini söyleyerek “ancak vidanjörü kimin getirdiği bilinmiyor. Belediye Başkanı birim müdürlerine sorduğunda kimsenin haberi yok. Sonradan firmalarla yapılan pazarlıklarla fatura 190 bin TL’den 150 bin TL’ye indirildi.’’ diye konuştu.

2 gün için 190 bin TL’lik fatura mı kesildi?
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu dün saat 14.00’da İlçe teşkilatın basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında MHP İlçe Sekreteri Mümin Kolar da hazır bulundu.
“YARIM İLÇE OLDUK’’
Büyükşehir yasa tasarısına değinerek sözlerine başlayan Mustafa Ordu, Büyükşehir yapılanması ile birlikte Çerkezköy’ün ikiye bölündüğünü söyleyerek “Çerkezköy olarak Büyükşehir’e bağlandık ama bizim yarı ilçemiz de gitti. Şimdi yarım ilçe olduk. Çerkezköy halkı ve seçmeni AK Partiye oy verenlerin de değerlendireceği kısım da bu kısımdır. Çerkezköy’ün ikiye bölünmesinde tek suçlu Çerkezköy’ü yöneten iktidar partisi yöneticileri, belediye başkanı ve meclis üyeleridir” dedi.
“MECLİS YENİDEN TOPLANSIN’’
Çerkezköy Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısının usulüne uygun yapılmadığını iddiasını yineleyen Mustafa Ordu “Kaymakamlığa yaptığımız başvuruda bize 1980’li yıllarda uygulanan Belediyeler Kanununa dayanarak toplantının usulsüz olmadığını açıkladılar. Belediye başkanını uyarıyorum, meclisi toplasın ve yeni kararlar çıkararak bunlara kendi imza atsın. Aksi taktirde birileri şikayet ederse ve meclis toplantısı iptal edilirse Çerkezköy bütçesiz kalır. Biz meclis toplantısının usulüne uygun yapılmadığını, 2005 yılında yeni çıkan belediye kanunun 19’ncu maddesine göre söylüyoruz. Buna göre baksınlar ve tekrar kararlarını vererek bu usulsüzlüğü düzeltsinler.” şeklinde konuştu.
“SUÇLU BELEDİYEDİR’’
banner287
Toplantının devamında Kurban Bayramında yaşanan sel felaketinden de bahseden MHP İlçe Başkanı Ordu, “Biz buna sel felaketi demiyoruz ancak belediyenin sebep olduğu su baskını diyoruz. Kimse buna Allah’tan geldi demesin. Suç belediyenindir.’’ Diye konuştu.
“VİDANJÖRLERDEN NEDEN KİMSENİN HABERİ YOK’’
Sel sularını temizleme aşamasında Çorlu’dan getirilen 2 vidanjöre çalışma bedeli olarak 190 bin TL fatura kesildiğini söyleyen Ordu “Duyduğumuza göre Belediye Başkanı, daire müdürlerini toplayarak bunlar nerden geldi diye soruyor? ama kimsenin haberi yok. Firma temsilcileri ile pazarlık edilerek 190 bin TL’lik fatura 150 bin TL’ye düşürüldü. İki gün çalışan iki vidanjör için 150 bin TL fatura kesilmesi felakettir. Bizler, MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak sel felaketinde çalışan iş makinelerinin kaç adet oldukları, çalışan iş makineleri ve araçlar kaçar saat veya kaç gün çalışmışlar, çalışan iş makinelerin ve iş araçlarının belediyeye maliyeti kaç TL’dir, bu araçların sahipleri veya firma sahipleri ne kadar fatura kestiler? Şeklinde belediye soru yönelttik, cevabını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.
“ÇERKEZKÖY’E ÖĞRETMEN EVİ YAPSINLAR’’
Çerkezköy Belediyesi’nin 24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenlere sunduğu hediyelere değinen Ordu şöyle devam etti: “Çerkezköy Belediyesi öğretmenlere hediye yerine Öğretmenevi yapsın. Bölgemizdeki nüfusun yüzde 70’i gelir seviyesi düşük insanlardır. Okulda serbest kıyafet bıraktılar ve burada giyim üzerinden çocukları birbirinden ayıracaklar. Bu bir ayrılımın başlangıcıdır. Kişiyi önce kıyafetine göre karşılarsın, sonra ilmine göre sohbet yaparsın gönderirken de ahlakına göre gönderirsin. Böl, parçala, yönet diye bir olay yok. MHP İlçe Teşkilatı olarak Çerkezköy’ü refah, huzur ve güven içinde yaşanacak bir şehir yapmaya hazırız. Halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.’’
“CİDDİYE ALINMAMALI’’
Geçtiğimiz hafta istifa haberiyle gündeme gelen CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’i eleştirerek sözlerini sürdüren Ordu şunları söyledi: “Siyasi partileri temsil edecek arkadaşların dik duruş mecburiyeti var. Bir ilçe başkanının belediye başkanının yanına giderek bir başka ilçe başkanı hakkında eleştiride bulunuyorsa ciddiyetini kaybetmiştir. O, istifa mektubunu da yazar, ceketini de zoru gördüğünde alıp gider. Bu ciddiyete alınacak bir olay değildir. CHP’nin seçmeni, yönetimleri, il başkanları istifa kararını değerlendireceklerdir. Ancak her şeyden önce ilçe başkanı olmak çok ayrı bir olaydır.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

çerkezköyde yatirim yapmak isteyenler vidanjör kiralama işine yatirim yapsinlar hem suyu hortumla
çekerler hemde paralari...

akın yolmaz
akın yolmaz - 6 yıl Önce

yok artık.sel baskını bile rant için mi kullanılmış,hakikatten yok artık

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493