30 Ağustos Türk ulusunun yeniden dirilişidir

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ali Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıl dönümünde zaferin kazanıldığı ilk günkü gurur ve heyecanı taşıdıklarını söyleyerek “30 Ağustos zaferi Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Bu zaferle Anadolu topraklarının ‘Türk Vatanı’ olduğu önünde ispatlamıştır’’ dedi.

30 Ağustos Türk ulusunun yeniden dirilişidir
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ali Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İlçe Teşkilatı adına yazılı bir açıklama yaparak Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıl dönümünü kutladı.
“AYNI HEYECAN VE GURURU YAŞIYORUZ’’
30 Ağustos 1922’de sonuçlanan Dumlupınar Savaşı’nın Türk Ulusunun yeniden dirilişi olduğunu söyleyen Ali Dönmez açıklamasında “90’ncı yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk Ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarının Anadolu’ da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.’’ İfadelerine yer verdi.
“BİZLERİ YOK ETMEK İSTEYENLER DİZE GETİRİLDİ’’
banner287
‘Türk halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakarlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır.’ Diyen Dönmez “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır. 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekün verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.’’ Dedi.
“30 AĞUSTOS TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN’’
Ali Dönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Malazgirt Savaşı’yla (1071) 26 Ağustos’ta Anadolu’nun Türklere kapıların açan kahraman ordumuz; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının Türk Vatanı" olduğunu önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır ve yine ulusumuzun iradesiyle Cumhuriyet kurulmuştur. Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuzun da Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493