banner507

Atanmıştı, seçilmiş oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı 12. Olağan Kongresini yaptı.

Atanmıştı, seçilmiş oldu
banner301

Koray Önsel’in İl Başkanı olarak atanmasının ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı olan Ahmet Aydeniz, tek liste ilgi girdiği kongrede güven tazeledi.

Çerkeköy Bakış - Dün Güneşler Otelde düzenlenen 12. Olağan Kongreye MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakkı Açıkgöz, Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Recep Çalışkan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Sivil Toplum Kuruluşları, MHP diğer İlçe başkanları ve çok sayıda davetli ile partili katıldı.


 

DİVAN KURULDU

Kongre öncesi divan kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı Ali Gürsel Tefon, katip üyeler ise Adnan Akan ve Mehmet Ceylan seçildi. Divanın seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kongreye devam edildi. Mevcut yönetiminin faaliyet raporunun okunmasının ardından ibrazı oy birliği ile kabul edildi.
 

ÖNSEL VERDİ VERİŞTİRDİ

Kongre öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel konuşma yaptı. Başkan Önsel, konuşmasında MHP’den ihraç edilen ve önceki gün Çerkezköy’e gelen Meral Akşener ile CHP’ye verdi veriştirdi. Önsel, “Milliyetçi Hareket Partisine aklınca istikamet vermek isteyen hayırsızlar, CHP’nin gözetimi altında bizlere istikamet vermeye çalışıyorlardı. Biz bu hayırsızlara cevabı 16 Nisan’da sandıkta vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıl önce neyse bugünde aynıdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Cennet mekan rahmetli Alpaslan Türkeş’in çizdiği yolda, Bahçeli’nin de gösterdiği hedefte ilerliyoruz. Sanıyorlar ki evet dediğimiz için AK Parti’nin her dediğine evet diyeceğiz. Barzani’nin paçavrası Atatürk Havalimanında sallandığında liderimiz Devlet Bahçeli gerekli olan cevabı verdi. CHP’nin milletvekili MHP ne diyecek diye sorduklarında verdiğimiz cevaba hala cevap veremediler. Kerkük’te Barzani’nin paçavraları asıldı, MHP Lideri dün Sakarya’da haykırdı, ‘Bizler Barzani’nin dostu değiliz, Barzani’nin postunu asarız’ dedi.15 Temmuz’dan sonra MHP devlete, millete ve siyasi hükümete yön vermiştir. FETÖ ile mücadeledeki aksaklıkları dile getiren tek siyasi hareket Milliyetçi Hareket Partisidir. Türklüğün bekası için 16 Nisan’da evet diyeceğiz.” dedi.
 

MADDELERDEN BAHSETTİ

banner287
İl Başkanı Koray Önsel, 18 maddelik anayasa hakkında da bilgilendirmede bulundu. Önsel, “Kalkmışlar eyalet sistemi gelecek diyorlar, öyle bir şey söz konusu değil. Eyalet sistemidir, federalliktir bunların harfi bile anayasada geçmemektedir. Bunları söyleyenler yalan söylüyorlar. Anayasanın ilk dört maddesi tartışılıyorken bunu savunan tek parti MHP idi. Bunun içindir ki eyalet sistemini kabul etmeyecek tek parti Milliyetçi Hareket Partisidir. Şundan emin olmalıyız, MHP var olduğu sürece, tek bir neferimiz kaldığı sürece ay yıldızlı bayrağımız dalgalanacaktır. CHP ve dostu HDP diyor ki, meclis feshedilecek. Cumhurbaşkanı’nın meclisi fesh etme yetkisi yoktur. 18 maddelik metin ortada. Herkes açsın baksın ve görsün.” ifadelerini kullandı.
 

“TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE HAZIRIZ”

İl Başkanı Koray Önsel’in konuşmasının ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz konuştu. Başkan Aydeniz, “Ülkemizin sıkıntı, kaos, krize sokulmak istendiği her dönemde taşın altına elimizi koyduk, gövdemizi siper ettik. Bunu geçmişte Mustafa Kemal Atatürk ile yaptık, Nene Hatunla yaptık, Alparslan ile yaptık, Türkeş ile yaptık, Ruhi Kılıçkıran ile yaptık, Dursun Önkuzu ile de yaptık. Yıllarca memleketimizi türlü terör örgütleriyle dış güçlerin maşalarıyla yıpratmaya bölmeye çalıştılar başaramadılar. Çünkü biz bugün Ömer Halisdemir ile de yaptık, Fethi Sekin ile de yaptık.15 Temmuz’da ülkemizi haçlıların emellerine teslim etmek isteyen hain FETÖ terör örgütünün ve onun işbirlikçilerinin karşısında başta Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dirayetli duruşuyla Türk ve Müslüman düşmanlarının karşısına aşılmaz duvar gibi dikildik. Türk’ün gücünü göstermeye her zaman göstermeye hazırız.” dedi.


 

“KİMSE İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATAMAZ”

Aydeniz konuşmasının son bölümünde ise, “Partimizin hiç kimsenin at oynatacağı bir zemine taşınmasına müsaade etmeyeceğiz. Ülkücünün davası bellidir. Yolu bellidir. Ülkücü hareket adına söz sahibi başta Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuzdur. Dün başbuğumuza yapılanlar, bugün genel başkanımıza yapılmak isteniyor. Bizi bölmeye çalışanların her iki cihanda şehirlerimizin elleri yakalarında olacaktır.” diye konuştu.
 

HAYIRLI OLSUN

İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz son olarak gerçekleşen kongrenin tüm Çerkezköy’e hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
 

İŞTE LİSTE

Kongreye tek liste ile giren Ahmet Aydeniz’in yönetim listesi şu isimlerden oluşuyor, Tuncay Aktuğ, Hümeyra Aksan, Beytiye Taş, Alparslan Karıksız, İsrafil İlhan, İbrahim Kayır, Faruk Kaylesiz, Habip Çelik, Sercan Abruş, Ali Bağış, Ali Celal Şahin, Volkan Tokadcı,, İrfan Karademir, Yahya Keleş, Fatih Berber, Çetin Aygün, Selami Horay ve Aynur Işık.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493