Birilerine mesaj mı veriyor?

Kurban Bayramı sonrasında parsel bazında fazlalıkları olduğu halde iskan verilen inşaatları açıklayacağını ifade eden Belediye Esli Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’na ‘Kurban Bayramı’nın sonrasını ne bekliyor, varsa bildikleri şimdiden açıklasın. Yoksa bir mesaj mı vermek istiyor’ diyen Mustafa Ordu, “hala kendini hem suçlu hem de güçlü olarak gösteriyor. Siyaset yapan kişiler söyledikleri her kelimeye dikkat etmek zorundadır.’’ şeklinde konuştu.

Birilerine mesaj mı veriyor?
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantında Ambardere’deki villa konusunda kendisine yönelik eleştirilerde bulunan Belediye Eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’na yanıt verdi.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, İlçe Tekilatı’nda dün saat 08.30’da bir basın toplantısı düzenledi. Ambardere’deki villa konusunu gündeme taşıdıktan sonra Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Belediye Eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalara değinerek sözlerine başlayan Mustafa Ordu, “benim amacım Çerkezköy’deki imar kirliğini kamuoyuna duyurmaktı. Ali Ertem, fazlalık oranı yüzde 1.5’tir’diye açıklama yaptı. Açıklamasında ayrıca şahsımın kendisini karalamaya çalıştığını ifade etti. Hangi ilçe başkanı olursa olsun, o şehirde uygun olmayan işleri kamuoyuna anlatmaktır. Bende bunu yaptım’’ dedi.
“KAMUOYU İLE PAYLAŞTIM’’
Söz konusu villanın yüzde 15 yerine yüzde 25 oturma alanlı inşaa edildiğini kamuoyuna taşıdığını söyleyen Mustafa Ordu, “Ali Ertem’in şahsını yıpratma gibi bir düşüncemiz olamaz. Bizler doğruları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bundan sonra da paylaşamaya devam edeceğiz’’ dedi. Kendisi hakkında her eleştiriye verecek bir cevabının olduğunu söyleyen Mustafa Ordu “ancak söyleyeceğim sözün konunun içerisinde olup olmadığını düşünürüm. Ondan sonra da cevap veririm’’ ifadelerini kullandı.
“HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ’’
Yaşar Keleşoğlu’nun düzenlediği basın toplantısında kullandığı ifadelere değinen Ordu; “hala hem suçlu hem de güçlü olarak kendini gösteriyor. Bir insan ya aslan gibi güçlü ve yırtıcı olur, ya tavşan gibi uysal yada tilki gibi kurnaz olur. Siyaset yapan kişiler söyledikleri her kelimeye dikkat etmek zorundadırlar. 5-10 yıl önce söyledikleri sözler bir gün karşılarına çıkabilir. Şahsım hakkında ciddiyetten uzak, ucuz ifadeler kullandı.’’ Diye konuştu.
banner287
“YANILMA PAYIM YÜZDE 2’’
Ordu, kullanmış olduğu ifadelerde kendisine yüzde 10 yanılma payı ayırdığını ifade ederek, “villada yüzde 25 kaçak olduğunu söylemişti. Belediye Başkanı Ali Ertem villada yüzde 1.5 fazlalık olduğunu, Yaşar Keleşoğlu ise yüzde 8 fazlalık olduğunu söyledi. Binayı yapan Yaşar Keleşoğlu’nun söylediği yüzde 8’lik fazlalıkla birlikte oturma oranı yüzde 23’e çıkıyor. Benim de yanılma payım yüzde 2’de kaldı. “ açıklamasında bulundu.
“GERÇEKLERİ SÖYLÜYORUM’’
Keleşoğlu’nun Mustafa Ordu ‘dedikodu üretir,’ ifadesine de değinen Mustafa Ordu şöyle devam etti: “yıllardır Çerkezköy’de siyaset yapıyoruz. Bu süre içerisinde çeşitli konularda görüşlerimizi dile getiriyoruz. Bunlar da savcılığa intikal ettirilebilir. Ancak dedikodu yapanın 3 yıl cezası vardır. Bazı AKP’liler hakkımda kamuoyuna karşı beni aciz duruma düşürmek için mahkemelerde yalandan yemin ettiler. Adaletten kaçmıyoruz, buradayız’’
“NEYİ BEKLİYOR’’
Keleşoğlu’nun ‘Kurban Bayramı’ndan sonra kaçak olduğu halde iskan verilen binaları açıklayacağınım’ şeklindeki ifadesine de cevap veren Ordu şunları söyledi: “Bayramdan sonrası neden bekliyor. Bir bildiği varsa şimdi gidip bildiklerini savcıya anlatsın, yoksa birilerine mesaj mı veriyor. ‘Paramı kaybettim, ama onurumu kaybetmedim’ diyor. İnsanın parasını kaybetmesi doğaldır. Ancak bizim işimizin bozulmasını toplumu ilgilendirmez, şahsı ilgilendirir.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
bahaddin çolak
bahaddin çolak - 6 yıl Önce

öner birsen sorunlu olduğunu bile bile neden aldın sorun olduğunu bilmiormudun çerkezköde mali muşair olacan arkadaşının mekanını alacan ağlanın mali ğülene ........

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493