B/S/H neden 900 bin TL bağışladı

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, B/S/H Ev Aletleri fabrikasının Çerkezköy Yeni Otogarı inşaatında kullanılmak üzere Çerkezköy Belediyesi’ne yapmış olduğu 900 bin TL’lik bağışının nedenini sordu.

B/S/H neden 900 bin TL bağışladı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, İlçe Teşkilatı’nda önceki gün saat 11.30’da basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında MHP Çerkezköy İlçe Sekreteri Mümin Kolar ile Tepe Emlak Konutları parti sorumlusu Hasan Hız da hazır bulundu.
“SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM’’
Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı belediye meclis toplantısının usulüne uygun yapılmadığı gerekçesiyle yeniden yapılması iddiasını yineleyen Mustafa Ordu, “sözümün arkasındayım, Kasım ayı belediye meclis toplantısı usulüne uygun yapılmadı. Kasım ayı tamamlanmadan yeniden toplansınlar, kararları yeniden karara bağlasınlar.’’ Dedi.
“NEYE KARŞI BÖYLE BİR BAĞIŞTA BULUNUYORLAR’’
Kasım ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumunda B/S/H Ev Aletleri Fabrikası’nın Çerkezköy Yeni Otogar İnşaatı’nda kullanılmak üzere 900 bin TL’lik bağışta bulunduğunu hatırlatan Ordu, bu bağışın nedenini sordu. B/S/H Ev Aletleri Fabrikası tarafından daha önce inovasyon merkezi ile fabrikanın yanındaki yola ilişkin imar tadilat taleplerinin gündeme getirildiğini söyleyen Mustafa Ordu, “halkı mücadelemizle bu iki istekten vazgeçirdik. Ancak şimdi 900 bin TL’lik bağışta bulunmak istiyorlar. Bunun nedeni nedir? Neye karşılık böyle bir bağışta bulunuyorlar?  Neden okullara bağışta bulunulmadı da Çerkezköy Yeni Otogarı’na bağışladı? ’’
“’CEVAP BEKLİYORUM’’
banner287
Konu hakkında Ali Ertem’den cevap beklediğini söyleyen Mustafa Ordu, “cevap gelmemesi halinde ise İlçe Teşkilatı olarak konuyu fabrikanın Almanya’daki merkezinden öğreneceğiz.’’ Dedi.
“İCRA KONUSUNU GÜNDEME GETİRDİK’’
Ordu, 4 Haziran 2012 tarihinde Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’na çerçevesinde Çerkezköy Belediyesi’ne yaptıkları başvuruda 1 Haziran 2009 tarihi ile 1 Haziran 2012 tarihleri arasını kapsayan ‘belediyenin borçlarına alacaklılar tarafından icra işlemi uygulanmış mıdır? Uygulandı ise kaç TL’lik icra işlemi uygulanmıştır? Yapılan icra işlemlerine belediye tarafından kaç TL icra masrafı olarak ödeme yapılmıştır? İcra işlemleri ile belediyeye ait ne kadar gayrimenkul satılmıştır? Ada parsel numaraları nelerdir? Satılan gayrimenkullerin beyan değeri kaç TL’dir? Kaç TL’den icra yolu ile satılmıştır? Borçlardan dolayı icralık işlemlerde belediye tarafından kaç TL borç faizi ödenmiştir? İcra dairesinde borçlardan dolayı bekleyen kaç adet dosya vardır?’ şeklinde soru sorduklarını söyleyerek “Ali Ertem, 11 Haziran 2012 tarihinde bizlere yazdığı yazıda icra müdürlüğünden bilgi alacağını söyledi. Ancak daha sonra belediye avukatı ile mali hizmetler müdürü ‘istersek cevap vermeyiz’ diyerek cevap vermediler.’’ Dedi.  
“KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIM’’
Ordu, belediyeden gelen cevap üzerine konuyu Başbakanlık bünyesinde oluşturulan, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'na taşıdıklarını söyleyerek, şunları söyledi: “ Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, hem bize hem belediyeye yazdığı yazıda belediyenin tarafımızdan sorulan soruları cevaplama zorunluluğu olduğunu söyledi. Şimdi Çerkezköy Belediyesi’nden cevap bekliyorum. Gelen cevapları Çerkezköy kamuoyu ile paylaşacağım.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN HIZ
HASAN HIZ - 6 yıl Önce

ben tepe emlak konutlarin dan hasan hiz şuan tepe emlak konutlarinda cami inşahati var devam ediyor hadi bakalim görelim bu şirketi gelsin bu yapilan cami de bagiş yapsin görelim tepe cami yaptirma dernegine bagiş yapsin bekliyoruz saygilarimla hasan hiz tepe emlak konutlari

has chp li
has chp li - 6 yıl Önce

koltuk değneği chp nasılda sus pus helal olsun.. sana mustafa ordu .gerçek muhalefet böyle olur hesap sorar.seni tebrik ederim .

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306