Büyükşehir’i yanlış anlatıyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, AK Partili ve CHP’lilerin Büyükşehir yasası konusunda yanlış bilgilendirmede bulunduklarını söyleyerek “ Büyükşehir konusunda gerçekleri söylemiyorlar, yanlış bilgiler veriyorlar. MHP olarak bizler ise her zaman doğruyu söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Gerekirse büyükşehir belediye başkan aday adayı olup Büyükşehir yasasını tüm Tekirdağ’da anlatacağım.’’ dedi.

Büyükşehir’i yanlış anlatıyorlar
banner301
ÇerkezköyBakış - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Akın, İlçe Sekreteri Mümin Kolar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nebahat Kolar ile MHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, önceki akşam saat 19.30’da Karlıköy’e ziyarette bulunarak köylülerle bir araya geldiler.  
“DOĞRUYU SÖYLEMİYORLAR’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, AK Partili ve CHP’lilerin Büyükşehir konusunda yanlış bilgilendirmede bulunduklarını söyleyerek “AKP ve CHP’liler Büyükşehir konusunda gerçekleri söylemiyorlar, yanlış bilgiler veriyorlar. MHP olarak bizler ise her zaman doğruyu söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Bizim kimse ile bir göbek bağımız yok. Gerekirse büyükşehir belediye başkan aday adayı olup Büyükşehir yasasını tüm Tekirdağ’da anlatacağım.’’ dedi.
“CHP’LİLER EL KALDIRIP İNDİRİYORLAR’’
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi’ni eleştirerek sözlerini sürdüren Ordu “CHP’li meclis üyelerinin görev süreleri içerisinde kaç oylamada red oyu kullandıklarını ve meclis başkanlığına kaç önerge sunduklarını araştırdık. Red oyu ve önerge sayıları toplamda 10. Ben belediye meclisinde olmadığım halde bu sayının kat kat fazlasını belediye meclisine önerge olarak sundum. CHP’li meclis üyeleri ellerini indirip kaldırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Onlar millete, milliyetçiliğe bağlı yapısını korusaydılar Başbuğ Türkeş bu partiyi kurmazdı.” değerlendirmesinde bulundu.“DOĞRULARI SÖYLEMİYORLAR’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi’ne eleştirilerde bulunarak sözlerini sürdüren Mustafa Ordu “Büyükşehir olmak vatandaşa 27 kalem vergi yükü getiriyor. Aldığımız havadan, içtiğimiz suya kadar her şeyin vergisi artacak. AK Partililer, ‘5 yıl hiçbir vergi alınmayacak’ diye açıklama yapıyorlar. Büyükşehir’in yasasının olumlu yanlarını anlatıyorlar. Halkı kaldırıyorlar, gerçekleri anlatsınlar. Onlar gerçekleri anlatmazsa bizler köy köy gezip gerçekleri anlatacağız.’’ Diye konuştu.
banner287
“TRAKYA ARTIK BİR RANT BÖLGESİ’’
Tekirdağ başta olmak üzere Trakya'nın İstanbul ve Ankara tarafından bir rant bölgesi olarak görülmeye başlandığını ifade eden Ordu, ”Bunun en basit örneği belediyenin bedelinin çok altında sattığı arazilerdir. Yakında burada köylünün elindeki meralar, tarlalar da gidecek. Burası büyükşehir adı altıda bir rant savaşına kurban gidecek. Bunun baş aktörü de AKP belediyeciliği ve işbirlikçisi CHP’dir. CHP’liler İstasyon Mahallesi’ne yapılması planlanan Tapu Müdürlüğü binasına menfaatlerine uymadığı için hemen karşı çıktılar.” Şeklinde konuştu.“VATANDAŞ ARTIK FARKINA VARMALI’’
Yapılan yanlışlara rağmen vatandaşların AK Parti ile CHP’ye oy verdiğini söyleyen Mustafa Ordu “Ben bu parti temsilcilerinin yerinde olsam halkın karşısına çıkamam ama vatandaşın da artık uyanması, silkinmesi gerekiyor. Bu partilere oy vermemesi gerekiyor. Gelin hep beraber olalım, topraklarımızı koruyalım. Artık ülkeyi de bölme yolunda girişimler yapılıyor. Ben size zihniyetlerinin ne olduğunu anlatıyorum. Bundan sonraki iş sandık başında siz vatandaşların takdirine kalmış.” İfadelerine yer verdi. Bir köylünün İmralı ile yürütülen görüşmeleri kastederek ‘Gelin siz de taşın altına elinizi sokun; yoksa ülke bölünecek’ sözleri karşısında ortam gerilirken Ordu ”Biz böyle bir şeyin altına kesinlikle imza atmayız.” Dedi.
KADIN KOLLARI DA KÖYLÜLERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ
Ziyarette İlçe Kadın Kolları Başkanı Nebahat Kolar ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri köylüleri evlerinde ziyaret etti. 8 Mart’ta kadınlara yönelik bir sağlık semineri gerçekleştireceklerini belirten Nebahat Kolar “Yapacağımız seminerle ilgili köylere araçlar gönderip vatandaşlarımızın bu seminerlere katılmasını sağlayacağız.” Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa..
mustafa.. - 6 yıl Önce

demişsinizki gerekirse büyükşehir belediye başkan aday adayı olup büyükşehir yasasını tüm tekirdağda anlatacağım, neyani şimdi başkan adayı olmadan anlatamayacakmısınız o sözde yanlış anlatıldığını söylediğiniz büyük şehir yasasını.. işte sizler çıkar olmadan bu millete hizmet edecek bir siyasi parti değilsiniz ve olamayacaksınızda,,,sizde haklısınız nezaman bu millete faydanız dokunduki şimdide dokunsun..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306