Herkes bir oy getirsin: Ben bu Belediye’yi alacağım

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğini yaptığı iftara yoğun bir katılım gerçekleşti. MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan ile eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı’nın da katıldığı iftarda bir konuşma yapan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’i eleştiri bombardımanına tuttu. İftara katılan davetlilere seslenen Ordu “Buraya gelen her arkadaş bir oy getirse, ben Belediye’yi alırım” dedi

Herkes bir oy getirsin: Ben bu Belediye’yi alacağım
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Yönetimi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği
ERZURUMLULAR DERNEĞİ ÇAY BAHÇESİ’NDE DÜZENLENDİ
Çerkezköy Erzurumlular Derneği Çay Bahçesi’nde önceki gün düzenlenen iftara MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP ilçe ve belde başkanları, MHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Karaağaç Belediye Meclis Üyeleri Çetin Özhan, Şahin Salğar,  Yıldırım Büyükbaş, Sait Torun, Ercan Çelik, Enser Şimşek, Veliköy Belediye Meclis Üyesi Sedet Göral, mahalle muhtarları, partililer ile çok sayıda davetli katıldı.
AÇILIŞ KONUŞMASINI BAŞKAN YÜCEL GERÇEKLEŞTİRDİ
İftarın ardından kısa bir konuşma yapan Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, katılımcılara iftar programına katılmalarından ötürü teşekkür ederek, “Ramazan’ın birleştirici yönünü bu akşam burada hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah benzer programlarla yeniden bir araya gelmeye devam ederiz’’ dedi.
“ASIL GÜÇ İMAN VE ŞUURDUR’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu da programda bir konuşma yaparak davetlilere seslendi. Türklüğün, Müslümanlığın tartışıldığı bir dönem yaşadıklarını ifade eden Ordu, “En büyük güç tank, top değil, asıl güç iman ve şuurdur.’’diye konuştu.
“NEDEN BENİ MAHKEMEYE VERİYOR’’
MHP İlçe Yönetimi olarak yerel siyasette sorunları dile getirdiklerini söyleyen Ordu şöyle devam etti: “Çerkezköy’de rantın kirliliği, imar kirliliği, su kirliliği ve hava kirliliği var. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, konuşmalarında ‘Mustafa Ordu’yu kaale almıyorum’ diyor, ama gerçekler hiç de böyle değil. Madem beni muhatap almıyor, neden o zaman beni mahkemeye veriyor?’’DÖNMEZ’E ‘SANA NE OLUYOR’ MESAJI
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez de Ordu’nun eleştiri oklarına hedef oldu. Metin Dönmez partililer ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e makamında gerçekleştirdikleri ziyareti hatırlatan Mustafa Ordu ‘sana ne oluyor ki Ali Ertem’in karşısında nutuk çekiyorsun. İlçe Başkanı, ‘ağır muhalefet yapıyor’ diyor. Daha önce de demiştim, bunlar bir elmanın iki yarısı gibidir. “ ifadelerini kullandı.
“KANSER TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’’
Çerkezköy’de her 4 kişiden ikisinin kanser riski ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Mustafa Ordu “yetkililer gerçekleri ortaya çıkarmıyor, gerçekleri saklıyorlar.” dedi. Ergene Nehri’nin kirlilikten kurtarılması için MHP’nin yapmış olduğu çalışmalardan bahseden Ordu “asıl gerçek çalışmayı MHP kadroları yapıyor. İktidarın yapmış olduğu çalışmalar rant çalışmalarıdır. Rant peşinde koşuyorlar’’ diye konuştu.DEMİRBAĞ’I UNUTMADI
Mustafa Ordu, konuşmasının son bölümünde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ı eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Demirbağ’ın ‘Türkeş yaşasaydı AK Parti’ye geçerdi’ şeklinde açıklamasına atıfta bulunan Ordu; “O’nu konuşturuyorlar. O’na Alpaslan Türkeş’in ifadelerinin yer aldığı CD göndereceğim. Bu CD’yi dinledikten sonra özür dilemezse, yapacağım açıklamaları beklesin.’’ Dedi. Ordu, son olarak iftara katılan partililere seslenerek “Herkes en azından bir oy getirsin, ben bu belediyeyi alacağım’’ diye konuştu.
banner287
“ÜLKE KÖTÜ YÖNETİLİYOR’’
Mustafa Ordu’nun konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan bir konuşma yaptı. Ülke siyasetinden bahsederek sözlerine başlayan Enes Kaplan ülkenin kötü yönetildiğini söyledi. Dış politikada Türkiye’nin etkisizleştirildiğini belirten Kaplan “askerlerimizin başına çuval geçiriliyor, sesimiz çıkmıyor. Filistin’e yardım götüren gemide vatandaşlarımız öldürülüyor, bir özür bile diletemiyoruz. Suriye uçağımızı düşüyor, hiç bir şey yapamıyoruz. Ülkemiz yörüngeden çıkan bir gezegen gibi ilerliyor.’’ Dedi.“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI’’
Kaplan, iktidardan kurtulma adına herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.
“TRAKYA İNSANI VATANPERVERDİR’’
Eski Milli Futbolcu ve MHP İstanbul Eski Milletvekili Adayı Saffet Sancaklı da programda bir konuşma yaptı. Trakya insanının vatanperver olduğunu söyleyen Saffet Sancaklı, “Trakya’dan hain çıkmaz. Trakya insanı vatanperverdir. Ülkesini çok sever. Trakya insanı vatanını kaybetmenin ne demek olduğunun çok iyi farkındadır. Bu çerçevede bizler de vatanımıza faydalı olma anlamında çalışmalar yapmalıyız. İlk önceliğimiz vatanımız olmalıdır.’’ dedi.
“MHP BU ÜLKENİN TEMEL DEĞERİDİR’’
Ülkenin geldiği nokta bakımından durumunun iyi olmadığını söyleyen Sancaklı, herkesten MHP’ye sahip çıkılmasını istedi. ‘MHP bu ülkenin temel değeridir. MHP olmasa ülkenin gideceği noktalar oldukça farklı olurdu.’ diyen Saffet Sancaklı şöyle devam etti: “ MHP vatan, bayrak ve ezan’ diyor. Bu ülkenin yüzde 95’i de aynı şeyleri söylüyor. Bizler ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşarak MHP’yi ve MHP’nin siyasetini anlatmalıyız. Bu ülke hepimizin. Cennet bir ülkede yaşıyoruz. Bizleri 10 yıl kendi kendimize bıraksalar, Türk Birliği kurulurdu. Ülkemize sahip çıkalım’’
“GÜCÜMÜZ YETTİĞİ KADAR MÜCADELE VERİYORUZ’’
Programda son olarak MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen konuşma yaptı. Herkesin Ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Bülent Belen, Ramazan’ın hayırlar getirmesini diledi. MHP olarak mecliste iktidarın ülkeyi bölmeye götüren kararlarına karşı durduklarını ifade eden Bülent Belen, “gücümüzün yettiği kadar mücadele veriyoruz. Ancak bizlerin mücadelesinin yanında vatandaşların da mücadele vermesi gerekiyor’’ dedi.
 “YEREL SEÇİMLERİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ’’
Yerel seçimlere değinerek sözlerini sürdüren Bülent Belen, yerel seçimlerin iktidardan kurtulma yolunda önemli bir fırsat olduğunu söyledi. ‘Erkene alınırsa Ekim 2013’te, normal zamanında gerçekleştirilirse Mart 2014’te yerel seçimler yapılacak.’ Diyen Belen “Bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz. Gece gündüz çalışarak, elimizden geleni yaparak yerel seçimlerden galibiyetle çıkmalıyız. Yerel seçimlerde elde edeceğimiz başarı bizi genel seçimlerdeki başarıya götürecektir.’’ İfadelerini kullandı.
“BİZLERİN TEKLİFİYDİ’’
Belen son olarak yeni eğitim sisteminde seçmeli ders olarak okutulacak olan Kur’an-ı Kerim ile Peygamberimizin Hayatı’nın yasaya eklenmesinin kendilerinin teklifi olduğunu söyleyerek “ilk hazırlanan eğitim yasasında Kur’an-ı Kerim ile Peygamberimizin Hayatı’nın seçmeli ders olarak okutulması yer almıyordu. MHP olarak bizler bunu teklif ettik, ancak AKP’nin red oyuna karşılık kabul edilmedi. Sonradan ise kendileri yasaya eklenmesini teklif etti; biz de buna evet oyu verdik. Bu bizim teklifimizdi’’ diye konuştu.
YENİ ÜYELERE ROZET TAKILDI
Konuşmaların tamamlanmasının ardından partiye yeni katılan üyelere parti rozeti takıldı. Rozet takma töreninin ardından iftar programı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

Mustafa Ordunun hesabıda Devlet Bahçeli'nin dokkuz hesabı gibi valla bi tutarsa Çerkezköy Belediyesini bilmem ama Yıldırım Beyazit Mahalle muhtarlığını kesin alırlar.

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

SAYIN SAFFET SANCAKLI TRAKYA İNSANI VATANPERVERDİRDE ANADOLU İNSANI VATAN HAİNİMİDİR.ŞUNUDA SÖYLEMEDEN GEÇEMİYCEM BAYA KATILIM OLMUŞ MHP YE.

musa
musa - 6 yıl Önce

Değerli yorumcular Saffet Sancaklı Çerkezköy'e yani Trakyanın bir ilçesine gelip böyle beyanat veriyor neden üzerinize alıınıp kötüye yorumluyorsunuz ki? Saffet gibi bir insan böyle bir ortamda Anadolu insanına terbiyesizlik yapar mı? Bunu aklınız alıyor mu? Bu kadar art niyetli olmayın yahu. Hani bir söz vardır: ''Lafı .......anlamak'' sizin yaptığınız aynen bu işte.Yapmayın yazıktır,günahtır.

karaaağaç vatandaşı
karaaağaç vatandaşı - 6 yıl Önce

Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel Bey Efendiler sağ olsunlar Karaağaç'a çok güzel hizmet sağlıyor ya hani :) Sayın SAFFET SANCAKLI sizde Çerkezköy'e mi ? göz dikdiniz... ALIRSINIZ EFENDİM ALIRSINIZ

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493